Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Valaki el tudná magyarázni a...

Valaki el tudná magyarázni a fordított adózást?

Figyelt kérdés

Elvileg az a lényege hogy áfa nélküli számlát állítunk ki és a vevő fizeti majd meg az államnak azt. A könyvelési tételt mégis így írtuk fel: kiszamlazas adószámmal nem rendelkező magánszemélynek

T 311 K 911

T 311 K 467

Nem értem hogy akkor most miért konyvelunk fizetendő áfát...



2018. dec. 31. 12:22
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
Én úgy tudom hogy a lényege az, hogy mi fizetjük és mi igényeljük vissza az áfát. Pl. Építőipari cégeknél a csalás elkerülése érdekében.
2018. dec. 31. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
83%
Az adószámmal nem rendelkező magánszemély nem ÁFA alany, ezért nem alkalmazható a fordított adózás a neki kiállított számlában. Ezért kell ilyen esetben ÁFAval növelt értékű számlát kiadni és fizetendő ÁFAt könyvelni.
2018. dec. 31. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
31%

Pontosan, ahogy a 2-es válaszoló írta, hiába pontoztátok le.

Persze sokan azt se tudják mi a különbség az adószám és az adóazonosítójel között, csak nyomogatják a pirosat....

2019. jan. 1. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!