Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Akinek van ügyfélkapuja,...

Akinek van ügyfélkapuja, annak automatikusan készül adóbevallás tervezet, vagy külön kell kérni sms-ben, hogy készítsenek?

Figyelt kérdés
2019. jan. 1. 13:51
 1/6 anonim ***** válasza:
90%
Mindenkinek készül ügyfélkaputól függetlenül. Akinek nincs, annak a postázást kell kérnie. De ha nem kéred, akkor is megcsinálják a tervezetet és bevallássá válik (kivételekkel), ha semmit nem csinálsz.
2019. jan. 1. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
72%

Mindenkinek elkészítik ügyfélkaputól függetlenül.


A "kérni kell" nem arra vonatkozik, hogy készítsék el Neked a bevallásodat, hanem arra, hogy a lakcímedre kéred postázni az elkészült tervezetet. Ezt akkor is kérheted, ha van ügyfélkapud.

2019. jan. 2. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
De akkor,ha nem kérem,és van ügyfélkapum,akkor küldik kérés nélkül,ugye?Jól értem?Tehát nem kell sms-t küldeni,hanem kérés nélkül küldik ügyfélkapura a tervezetet?Csak mert nem voltam biztos benne.
2019. jan. 2. 20:57
 4/6 anonim ***** válasza:
90%
Nem küldik, hanem ott lesz a megszokott helyen: [link] Ez egyébként március 15-én szokott esedékes lenni, szóval korai még várni.
2019. jan. 2. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
május 20...
2019. jan. 3. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen, utolsó, az lesz a beadás határideje, csak lehet nem aznap kéne először megnyitni a tervezetet... A március 15. pedig valós, akkortól lehet megnézni a tervezeteket, vagyis addig nem esedékes erről túl sokat beszélni.
2019. jan. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!