Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Adóbevallásomon adohátralék...

Adóbevallásomon adohátralék mutatkozott amit beikszeltem, hogy 4 egyenlő részletben fogom befizetni de a boritekban csak 1 csekk jött. Automatikusan kuldenek csekket és kiértékelik, hogy tényleges e amit bevallottam vagy nekem kell igényelni tobbet?

Figyelt kérdés
2010. jún. 28. 21:03
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy ilyen ügyesek, írd fel a számlaszámot és utald át, vagy hívd fel őket hogy küldjenek többet.
2010. jún. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
és a bevallás helyességéről fognak tájekoztatni, hogy tenyleg jogos e a hátralek avagy nem?
2010. jún. 28. 21:11
 3/8 anonim ***** válasza:

Biztos, ami biztos, nézd meg a nálad maradt példányon, hogy valóban 4 hónap szerepel-e a kis kockában, ahová be kellett írni, hogy hány hónapra kéred a részletfizetést. (ezt csak 100ezer Ft alatt lehetett igénybe venni.) Ha 4 szerepel, akkor eltévesztették, és vagy kérsz az Apeh-nál még csekket, vagy elutalod.

Az Apeh nem küld tájékoztatást arról, hogy helyes-e a bevallásod, csak akkor szól, ha hibásan lett kitöltve a nyomtatvány. Ha hibátlan a bevallás, akkor szó nélkül feldolgozza, és előírja a folyószámládra. A tiéd is feldolgozásra került, hiszen megkaptad a csekket.

2010. jún. 29. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mi is így jártunk.Kaptunk egy levelet, benne 4 csekk, plusz a határozat, hogy az egyes rászleteket mikorra kell befizetni.Szeptember az utolós határidő.
2010. jún. 29. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Előző vagyok.Igen írni fogják, hogy pontosan mennyit kell fizetned,és jó e a bevallás.
2010. jún. 29. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ez 1 csekk amit kaptam ez a blanko boritekkal egyutt jött az ures adobevallasssal, szóval ha jol ertelmezem akkor várni kell arra, hogy visszaszoljanak?
2010. jún. 29. 17:30
 7/8 anonim ***** válasza:

Bár a kitöltési útmutató azt írta, hogy nem kap senki külön értesítést arról, hogy mikor kell a részleteket fizetni, tehát mindenkinek magának kell gondoskodni a befizetésről, de mi kaptunk tájékoztatást(és nem határozatot!-legalábbis Pest megyében nem azt küldtek)+a csekkeket. A probléma csak az, hogy az első részlet fizetési határideje június 21. volt, és ha késel vele előírhatják az egész tartozást+késedelmi pótlékot. Keress fel egy Ügyfélszolgálatot a bevallásod másolatával, hátha menthető az ügy.

Ja, és az Apeh-nak-mint írtam-nem szokása hátba veregetést visszaküldenie, hogy jól töltötted ki a bevallást, mert ha jó, akkor feldolgozza, és kész. Ha hibás a nyomtatvány, akkor szól csak.

2010. jún. 30. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Igen, várni kell egy határozatra. Mi nem tudtuk, csak szépen elkezdtük fizetgetni...Na de így hamarabb letelik...Egyébként mi kértünk az APEH ügyfélszolgálatán csekket.
2010. júl. 1. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!