Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Saját vállalkozásom van. Ha a...

Saját vállalkozásom van. Ha a jogi és adózási dolgokhoz hülye vagyok, akkor a könyvelő jó erre és meg tud nekem mindent oldani, hogy ne legyek valami hülyeségem végett "véletlen" adócsaló?

Figyelt kérdés
A lényeg, hogy nekem csak a bevétel bizonylatot kell odaadjam a könyvelőnek és ő megírja a bevallást el is küldi és mindenben tud segíteni, amivel a webshopomat tudom üzemeltetni tisztességesen?

2019. jan. 4. 22:32
 1/10 anonim ***** válasza:
69%

Válassz jó könyvelőt aki érti a szakmáját ne a legolcsóbbat.

Minden szakmában rengeteg a kókler.

2019. jan. 4. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Szét olvastam napokig az agyamat a témában..Kata..szja..adóvisszatérítés..vállalkozói igazolvány...

Már belezavarodtam és fizetség ellenében természetesen gondolom a könyvelő meg csinál "mindent", ugye? Nekem csak a bevételemről kell a bizonylat

2019. jan. 4. 22:38
 3/10 A kérdező kommentje:

Természetesen pénz nem számít módok fogok könyvelőt választani, de akkor gondolom minden bonyolult dolgot meg tud nekem csinálni ugye?

Kb félek a Navtól, hogy egyszer rámrúgják az ajtót vagy valami, mert egy apróságot elrontottam

2019. jan. 4. 22:39
 4/10 anonim ***** válasza:
69%
Persze, a jó könyvelő minden ilyet megold.
2019. jan. 4. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Rendben. Köszönöm a válaszokat :)
2019. jan. 4. 22:56
 6/10 anonim ***** válasza:

De csak a jó könyvelő!

Környezetedben tájékozódjál, hogy kit ajánlanak, mert nagyon sok a hozzá nem értő könyvelő is.

Elmondod, hogy mit vársz tőle, tudja-e teljesíteni, aztán megegyeztek.

2019. jan. 5. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, egy hivatalosan megbízott könyvelőd felelősséggel (erkölcsi, és ANYAGI is!) tartozik az elvégzett munkájáért. Ha mulasztást követ el, az az ő sara. Arra ügyelj, hogy minden szükséges dokumentumodat (számlák, stb.) bizonyíthatóan! biztosítsad a számára.
2019. jan. 5. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A könyvelők felelősségbiztosítása kizárólag késedelemre terjed. Nem is tudsz másra kötni, mint például Németországban szakmai tévedésre. Miért? Mert itt egyetlen biztosító sem vállalja a szakmai tévedés kockázatát, hisz az a mennyiségű évi jogszabályváltozás, a megyénkénti eltérő adóhivatali vélemények és bírósági döntések miatt lehetetlen. Azaz mi a jó könyvelő kritériuma? Hogy mindent úgy csinál, hogy egy adóellenőrzésnél jó legyen? Hát akkor mindent meg fog kérdezni a NAV-tól, azaz a szakmai továbbképzése a NAV állásfoglalása. Minek akkor törvényt hozni? Elég a NAV-val valamit iratni és minden könyvelő ezt csinálja. VAgy az a jó inkább adótanácsadónak mondanám, mert valamennyi jogi felkészültségük van, aki azt mondja: figyelj, ez a törvény, ezért szerintünk így kell. Ha mégis vita lenne, akár a bíróságig is elmegyünk, hogy megvédjük az igazat. Na erre itthon nem tud biztosítást kötni és a végkimenet teljesen bizonytalan. Nem véletlen, hogy az egyik legtöbb EU-ig menő Áfa ügy épp Magyarországról származik, mert az a pár ember nem hagyta magát itt lenyomni. Szóval mi a jó definiciója? ...
2019. jan. 5. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Már az jónak számít, ha egyáltalán tud könyvelni. :)


Komolyra fordítva a szót, nem egyszerű a dolog, és minden tiszteletem a könyvelőké. 25 év után nem véletlenül hagytam ott az egészet. A kezdetekkor álom volt, utána rémálom lett...

2019. jan. 6. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Pupusz ***** válasza:
Az, hogy "jó könyvelő", sajnos még kevés. Egyrészt a szabályok folyamatosan változnak, azt követni kell. Másrészt szinte az összes könyvelő állandóan el van havazva. Van egy csomó (több száz) ügyfelük. Azért van ennyi, mert ezek egy jó része nem fizet rendszeresen, viszont az irodának fizetnie kell az alkalmazottakat, így több munkát kell bevállalniuk. Mindig tartoznak nekik, így egyre többet dolgoznak. Nincs annyi idejük, amennyi kellene egy ügyfélre, még ha rendesen fizet is az illető, sokat, akkor sem. Az igazi megoldás a saját könyvelő, főállásban. Egyébként akármilyen is a könyvelő, mindeg az ügyvezető a felelős minden gazdasági hibáért, vétségért, bűncselekményért, bíróság előtt is. Nem mutogathat a könyvelőre. Ez a törvény.
2019. jan. 6. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!