Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Idéntől a másodállású egyéni...

Idéntől a másodállású egyéni vállalkozók adóbevallása is május 29?

Figyelt kérdés
A NAV-tól kaptam értesítést, hogy az egyéni vállalkozóknak ez a határideje, de nem tért ki arra, hogy ez rám is vonatkozik-e? Nem szeretném lekésni a beadást...

2019. jan. 9. 06:40
 1/4 Bak Norbert ***** válasza:
0%
Február 26 az e.v. bevallás, május 20 pl. az őstermelő vagy adószámos magányszemély, aki nem e.v.
2019. jan. 9. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem, Norbi, ezt rosszul tudod:

idéntől a NAV az egyéni vállalkozóknak is elkészíti a bevallás tervezetet, amit aztán ki kell egészíteniük esetlegesen és igen, a bevallási határidő az egyéni vállalkozóknak idéntől máj. 20.


[link]

2019. jan. 9. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Bak Norbert ***** válasza:
Na ezt nem tudtam, hogy az is kitolódik. Igaz sok értelme szerintem nincs, mivel eddig is így volt minden most zárul kb, decemberi forgalom könyvelése, leltár, január 20. 4. negyedév áfa, februárig meg kifizetői igazolások, stb. Nincs sok értelme elhúzni májusig az szja-t, pláne ha pl jövedelem igazolás, vagy szja bevallás kellene az első negyedévben valamihez (pályázat, hitel, stb )
2019. jan. 9. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Az Ügyfélkapun keresztül én is kaptam értesítést, csak azt nem tudtam, hogy én mint másodállású egyéni vállalkozó is ebbe a körbe tartozom-e. Akkor májusban adózunk...:-, legalább nem kell kapkodni vele... Köszi!
2019. jan. 10. 05:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!