Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Lekérdeztem a TB befizetésemet...

Lekérdeztem a TB befizetésemet ügyfélkapun az adófolyószámlámon, de adózói többletként könyvelték el. Ez baj?

Figyelt kérdés
Törthónapra kellett befizetnem, december 16-31 között, ki is számoltam rendesen mindent, befizettem stb. Tartozás nem szerepel a lekérdezésen, viszont a kötelezettség oldalon nincs írva semmi, csak a befizetőin és adózói többlet is van mellé írva. Ez baj?
2019. jan. 10. 11:35
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A decemberi napokra január 12.-e a fizetési határidő és akkor jelenik meg az adószámládon is mint kötelezettség.
2019. jan. 10. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm!
2019. jan. 10. 11:49
 3/8 anonim ***** válasza:
Én is december 16-tól vagyok bejelentve, de valamiért úgy gondoltam, hogy arra a két hétre nem kell fizetni, majd csak januártól, ezért decemberre nem is utaltam el... csak most januárban. Lekérdeztem az adatokat és január 14-i dátummal majdnem 4000 ft többletet ír. Most akkor mi van?
2019. febr. 3. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A decemberit gondolom január 14-ig kellett befizetni. Most utaltam pénteken 7500-at, amit a januárira szántam és ott ír többletet, szóval gondolom azt a decemberire könyvelték el... Most megint kell utalnom januárra? Lehet úgy, hogy a többletet beszámítsák?
2019. febr. 3. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Utaltál 7500-at és 4000 maradt belőle? A januárit február 12-e körül terhelik rá, tehát 3500-at kell utalnod ha most +4000-ben vagy.
2019. febr. 3. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Igen, 7500-at, mert januárra szántam, de decemberre könyvelték el. Viszont ha most 3500-at küldök, akkor a többletet biztos beleszámolják? Vagy inkább majd igényeljem vissza?
2019. febr. 3. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha online nézed az egyenleged akkor láthatod, hogy egy számlára megy bármilyen módon (csekk, utalás, bankkártyás online fizetés) fizetsz be bármekkora összeget.
2019. febr. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A tb-fizetésről a NAV állít ki igazolást? (TAJ-kártya cseréjéhez)
2019. febr. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!