Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mi írható a számla termék/szol...

Mi írható a számla termék/szolgáltatás megnevezéséhez?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Most lettem EV, felvettem több tevékenységi kört is, de az első számla kitöltésénél elakadtam: mit kell írni a megnevezéshez? A szolgáltatás ez volt: piackutatás, marketingterv készítése, Facebook posztok, kampány készítés, hirdetés. Van olyanom tev. köröm, hogy marketing tanácsadás - 702202, ha ezt beírom, elég? Vagy le kell írni az összes szolgáltatást - és ha igen, ezek mind belepasszírozhatók a fenti kódba? Egy termékre könnyű számlát kiállítani, de szolgáltatásra? Sajnos a könyvelőm most nem elérhető, viszont nekem sürgős lenne ez a számlakiállítás. Előre is köszönöm a válaszokat!

2019. jan. 12. 17:53
 1/6 anonim ***** válasza:

Á, soha senki könyvelője nem érhető el, csak azt tudnám, az a 16ezer, aki a könyvelők klubjában tag, miért panaszkodik mindig, hogy még hétvégén is hívogatják...

Szerintem nem mi hazudunk ott. :)

2019. jan. 12. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
93%

Én megbízási díjat szoktam írni

#1 nekem van könyvelőm, de nem hívtam, amikor korházban volt, és nem hívogatom munkaidőn kivül, mert az pofátlanság

2019. jan. 12. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az én könyvelőm szerint elég, ha egyszerűen beírod azt, hogy "marketing tanácsadás", majd belepasszírozol mindent, de mint a válaszomból is kiderül, én nem vagyok könyvelő, úgyhogy tessék bizonyos mértékű szkepticizmussal fogadni a válaszomat.
2019. jan. 12. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Marketing terv, lehet maga a termék, ha van kézzel fogható, pl. írásos formája és nem csak pár szóban elmondtad, hogy szerinted mit és hogyan kellene csinálni szerinted. Ha meg csak adtál pár tanácsot, ötletet, akkor marketing tanácsadás.


Normális ügyfél szerintem sem hívogat hétvégén könyvelőt. Ha nagyon S.O.S., akkor meg 1819. Érdekes ott is el tudták mondani normálisan, hogy meddig mit és hogyan kellene, ha változtatni akarok.


Pl. két ünnep között volt egy kérdés


https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__adozas-ko..


Választ első körben nem, de önmagának kikérést tudott adni az #1-es könyvelő, ahogy most is.


Rendszerint ilyenkor nem dolgoznak a könyvelők, a vállalkozó meg leltározik, évet zár, jövő évet tervez, amihez lehet a dec. 31 meg jogvesztő, stb. nyilván lehetnek kérdései, de látni vannak könyvelők, akiknek ez is "teher" és panaszkodásra futja az idejükből.


Őszintén szólva, én még több helyen fórumozgatni, nem nagyon láttam még egyik könyvelőnket sem, viszont jól könyvelni annál inkább.

2019. jan. 12. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem dolgoznak a könyvelők? Nálunk 20ig dömping van,főleg hogy évet is kell nyitni. A 1819et is csak munkanapokon fél9 után lehet hívni.

Amúgy írd be, hogy marketing tanácsadás ez lefedi.

2019. jan. 12. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Igazából mindegy, leírhatod bővebben vagy szűkebben is, a lényeg hogy derüljön ki mit csináltál. Gondolom van szerződés is, ami részletesen tartalmazza a feladataidat.
2019. jan. 12. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!