Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés

A kérdés

Mi írható a számla termék/szolgáltatás megnevezéséhez?

Sziasztok! Most lettem EV, felvettem több tevékenységi kört is, de az első számla kitöltésénél elakadtam: mit kell írni a megnevezéshez? A szolgáltatás ez volt: piackutatás, marketingterv készítése, Facebook posztok, kampány készítés, hirdetés. Van olyanom tev. köröm, hogy marketing tanácsadás - 702202, ha ezt beírom, elég? Vagy le kell írni az összes szolgáltatást - és ha igen, ezek mind belepasszírozhatók a fenti kódba? Egy termékre könnyű számlát kiállítani, de szolgáltatásra? Sajnos a könyvelőm most nem elérhető, viszont nekem sürgős lenne ez a számlakiállítás. Előre is köszönöm a válaszokat!

Keress kérdéseket hasonló témákban: számla, könyvelés, egyéni vállalkozó

jan. 12. 17:53  Privát üzenet  

A válaszok

Á, soha senki könyvelője nem érhető el, csak azt tudnám, az a 16ezer, aki a könyvelők klubjában tag, miért panaszkodik mindig, hogy még hétvégén is hívogatják...

Szerintem nem mi hazudunk ott. :)

A válaszíró 60%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/6Időpont jan. 12. 18:05 Privát üzenet

Én megbízási díjat szoktam írni

#1 nekem van könyvelőm, de nem hívtam, amikor korházban volt, és nem hívogatom munkaidőn kivül, mert az pofátlanság

A válasz 78%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/6Időpont jan. 12. 18:11 Privát üzenet
Az én könyvelőm szerint elég, ha egyszerűen beírod azt, hogy "marketing tanácsadás", majd belepasszírozol mindent, de mint a válaszomból is kiderül, én nem vagyok könyvelő, úgyhogy tessék bizonyos mértékű szkepticizmussal fogadni a válaszomat.

A válaszíró 69%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/6Időpont jan. 12. 18:17 Privát üzenet
Bak Norbert nevű felhasználó válasza:

Marketing terv, lehet maga a termék, ha van kézzel fogható, pl. írásos formája és nem csak pár szóban elmondtad, hogy szerinted mit és hogyan kellene csinálni szerinted. Ha meg csak adtál pár tanácsot, ötletet, akkor marketing tanácsadás.

Normális ügyfél szerintem sem hívogat hétvégén könyvelőt. Ha nagyon S.O.S., akkor meg 1819. Érdekes ott is el tudták mondani normálisan, hogy meddig mit és hogyan kellene, ha változtatni akarok.

Pl. két ünnep között volt egy kérdés

https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__adozas-ko..

Választ első körben nem, de önmagának kikérést tudott adni az #1-es könyvelő, ahogy most is.

Rendszerint ilyenkor nem dolgoznak a könyvelők, a vállalkozó meg leltározik, évet zár, jövő évet tervez, amihez lehet a dec. 31 meg jogvesztő, stb. nyilván lehetnek kérdései, de látni vannak könyvelők, akiknek ez is "teher" és panaszkodásra futja az idejükből.

Őszintén szólva, én még több helyen fórumozgatni, nem nagyon láttam még egyik könyvelőnket sem, viszont jól könyvelni annál inkább.

A válaszíró 56%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/6Időpont jan. 12. 19:21 Privát üzenet

Nem dolgoznak a könyvelők? Nálunk 20ig dömping van,főleg hogy évet is kell nyitni. A 1819et is csak munkanapokon fél9 után lehet hívni.

Amúgy írd be, hogy marketing tanácsadás ez lefedi.

A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/6Időpont jan. 12. 19:58 Privát üzenet
Igazából mindegy, leírhatod bővebben vagy szűkebben is, a lényeg hogy derüljön ki mit csináltál. Gondolom van szerződés is, ami részletesen tartalmazza a feladataidat.

A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/6Időpont jan. 12. 22:19 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Egészségügyi szolgáltatási járulék mikortól fizetendő, ha júniusban végzett az egyetemen valaki?
Melyik könyvelőnél van olyan szolgáltatás, hogy a vállalkozásnak székhelyet is tudnak biztosítani?
Ha valaki 18éve nem fizet semmi járulékot, az kb mekkora összeget kell, hogy befizessen? Ez idö alatt nem volt bejelentett munkaviszony, egészségügyi szolgáltatás sem volt igénybe véve.
Mennyi a masszázs szolgáltatás áfája?
Hogyan működik a könyvelőiroda? Utca embere is igénybe veheti őket? Mennyit kell fizetni?
Milyen adó és áfa jogszabályok vonatkoznak havidíjas szolgáltatásokra, amennyiben én nyújtom őket?

Kérdések az Üzlet és pénzügyek rovatbólKérdések az Adózás, könyvelés rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!