Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Adócsalás, költségvetési...

Adócsalás, költségvetési csalás, hasonló dolgok esetében melyik összeget veszi figyelembe a NAV a büntetés során?

Figyelt kérdés
Szóval ha pl. én, mint magánszemély üzletszerű tevékenységet folytatok a neten, adószám nélkül, tehát se számla, se adózás, és ebből keresek pár 100ezret, akkor mennyi az az adócsalás? Ugye az összeg sokat számít a büntetés során, na de ha én kerestem pl. 1 év alatt durván 1.200.000Ft-ot (csak hogy egyszerű legyen számolni havi százezerrel, ráadásul kb. majdnem ennyi is volt), akkor azt az összeget veszik figyelembe, vagy csak a be nem fizetett adót? Mert azért nem mindegy, hogy 1-1.5millióról beszélünk, vagy pár százezerről...

2019. jan. 12. 22:29
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Ha konkrétan nem bizonyítható az adózatlan jövedelem, akkor "piaci alapon" veszik figyelembe a vetítési alapot.

Vagyis azt nézik, hogy egy olyan tevékenységet hivatalosan végző személy, amilyet Te folytattál, átlagban mennyi jövedelemhez jut általa.


Fodrászkodsz. Elkapnak. Nem tudják, hogy hány fejet csináltál meg az adóévben, mennyi eltitkolt jövedelemre tehettél szert általa.

Megnézik, hogy ha hivatalosan tetted volna, átlagban mennyi jövedelmet szereztél volna belőle. Na abból indulnak ki...


Statisztikai adatok erre is jók.

2019. jan. 13. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Az durva, mert én ezzel alig csináltam pénzt, maximum havi 100ezret, de akik hivatalosan csinálják ezt, ők akár milliókat is kereshetnek...
2019. jan. 13. 07:11
 3/17 anonim ***** válasza:

Te vagy a sportfogadásos, ugye? :-)


https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__adozas-ko..


Nem véletlenül nem kaptál választ a másik kérdésednél sem erre, ugyanis nem csak az összegről van szó, hanem az összes felsorolt tevékenységről.

Ha felnyomnak a NAV-nak, akkor először nyomoznak és annak függvényében, hogy mit tudnak rád verni, az összes dolgot együtt nézik (nem csak a számlaadás elmulasztását, hiszen nem váltottál ki vállalkozóit sem - így jogosulatlan tevékenységet is rád húzhatnak) és ennek függvényében szabják ki a büntetést.

Szóval senki nem fogja tudni itt Neked számszerűen, pontosan megmondani, mi és mennyi lehet a bünti.

2019. jan. 13. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Bak Norbert ***** válasza:

Igen, erre is mondtam korábban, hogy nem a bevételed lesz a meghatározó, hanem becsült érték. Már két helyen is le lettek írva, utolsónak betoltam az art. törvény szerinti maximumot, igaz száraznak ítélted meg a :-)


1 millió az adószám kiváltásnak elmulasztása, újabb 1 millió a számla adási kötelezettség sorozatos elmulasztása.


És maga az adóhiány amit nem fizettél meg. +

Eltitkolt jövedelem miatt 200%-os adóbírság, ami az adóhiány kétszeres így.


Ha áfát is beleveszik, akkor 229. § [Általános forgalmi adó összesítő jelentés nem előírásszerű teljesítése]



Az általános forgalmi adó összesítő jelentés szerinti adatszolgáltatási kötelezettség elmulasztása, késedelmes, hiányos, hibás vagy valótlan adattartalmú teljesítése esetén a kiszabható mulasztási bírság felső határa az érintett számlák, illetve számlával egy tekintet alá eső okiratok számának és az általános bírságszabály szerinti bírság adózóra egyébként vonatkozó legmagasabb mértékének szorzata.

2019. jan. 13. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 Bak Norbert ***** válasza:
Ja és ugye ez csak az utóbbi 7 hónap, de előtte még volt egy másik oldalad is... Nem?!
2019. jan. 13. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Ez így nagyon durván hangzik, ha jól olvasom, több millió is lehet a büntetés?


Az előző oldal nem az enyém volt, csak párszor megengedtük, hogy ugyanerre (a jelenlegi) számlaszámra menjenek a pénzek. Ezzel kapcsolatban utoljára kb. 1 éve utalt bárki is, és az állítólagos spicli, aki elvileg feldobott, az valószínűleg erről nem is tud. Azzal kapcsolatban nem tartom valószínűnek, hogy bármilyen bizonyíték is lenne.


A jelenlegi oldalt szinte teljes mértékben ingyenessé tettem. Konkrétan nálunk már befizetni nem lehet, csak ingyenes tippek vannak, vagy olyan tagság, ami bizonyos feltételhez kötött, de ebből egyik sem olyan, hogy nekünk fizetni kell érte. Szerintetek ez jelent így valami előnyt így, hogy a NAV részéről konkrét megkeresés még nem volt? Pl. gondolok itt arra, hogy nem azért cselekedtem, mert ők már szóltak, hanem még azelőtt változtattam. Nem tudom, hogy a régebbi állapotról küldött-e be képeket a jelentés mellé, de ahogyan olvastam, képeket, videókat nem is tudna csatolni, csak pár megás szövegeket. Abból is 10db-ot, de az oldal elég terjedelmes, nem hiszem, hogy ez 10db 5 megás pdf-ben elférne...

2019. jan. 13. 10:56
 7/17 Bak Norbert ***** válasza:

Wordbe képet tud beilleszteni vagy pdf-be menteni, de ezen felül személyesen is adhat le anyagot. Ez csak az online bejelentő. Kiegészítés csatolható akármennyi személyesen is, pl screenshot a weboldal korábbi állapotáról, vagy a gyakoris kérdéseid is, ahol folyamatosan ismered be a dolgaid :-). De továbbra sem a mikéntje fogja őket érdekelni, hanem az art. törvénybe ütköző vétség amit elkövettél már korábban. adószámod pl továbbra sincs ehhez a tevékenységhez, a tevékenység nincs bejelentve, stb. Nem kimentés a bírság alól, hogy mától ingyenes.


Ezek felső határok. Nyílván, ha most kiváltanád az egyénit, vagy a kft-n belül bevallod "visszamenőleg" a bevételed s utána adózol az előírt módon, akkor kiesik az adóhiány, mert befizetted, avgyis 0 a 0 200%-a is 0. és adóbírság sincs. Már nem eltitkolt jövedelemként kezelik,mert bevallottad díjazzák a magatartásod és max egy enyhébb büntetéssel is megúszható . A 2x1 millió a maximum ami adható. (Azért is írtam a másik kérdésednél, példának nekem is csak 5.000 Ft lett, a 750.000-es maximum, mert minden legális volt, csak egy dolog lett későn leadva. Tehát büntetést biztos szabnak ki, csak a mértéke nem mindegy végül mennyi.)

2019. jan. 13. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Talán ezzel kapcsolatban megkérdezek majd egy ügyvédet vagy egy könyvelőt, de hogy gyorsan kissé tájékozott legyek, akkor ideírok pár off kérdést az utolsó válaszoddal kapcsolatban.


Melyiket lenne érdemesebb megnyitni? Egyéni, Kft., Bt.? Hogyan valljam be azt, ami nem is az én számlámra érkezett? (Ez már nem titok, én írtam ki az előző kérdést is, te már ismered nagyjából a sztorit, azért kérdezek ilyeneket is). Ugye a számlatulajdonosnak most lett cége, de ez teljesen tiszta, ezt nem akarja abba belekeverni. Bár ennyi nem volt, de beszéljünk egy maximumról, pl. 1.000.000Ft-ről. Ezután mennyit kellene adózni?


Egyébként nem hiszem, hogy a gyk bármire is bizonyíték, mert ide bárki regisztrálhat bármilyen névvel, és nem tudni, melyik kérdés kihez tartozik. Annyi energiát, pénzt, időt nem fognak szerintem erre fordítani, hogy itt kutakodjanak, nem gyilkosságról van szó. :)

2019. jan. 13. 11:20
 9/17 Bak Norbert ***** válasza:
"Nyílván, ha most kiváltanád az egyénit," pontosabban adószámot, ha a tev. kört elfogadják adószámos magánszemélyként is. ( Bár őszintén szólva nem tudom melyik teáorba tartozik, de sztem valamilyen m.n.s. egyéb lehet )
2019. jan. 13. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Bak Norbert ***** válasza:

Igen,ez elméletben szép, de ha hatóság keresi meg a gyakorit, akkor kiadják az adataidat.


Eddig nem úgy volt, hogy neked van új kft-d? :-)

2019. jan. 13. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!