Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés

A kérdés

Tényleg nem kell januártól útnyilvántartás?

Eddig mindig írtam 80-20 arányban, most jól értelmezem, hogy nem kell írni és alapból jár az 50-50? Számolgattam, ha havonta 4-et tankolok (15000*4=90000) és a kocsi lízingdíja 70000 Ft, akkor az eddigi kb 30000 Ft áfa 80%-a (24000) helyett "csak" 15000-et tudok levonni? Jól okoskodok? Csak mert ha 9000 Ft/hóért megszabadulok a világ legértelmetlenebb adminisztrációjától, akkor azt boldogan megteszem.

jan. 12. 23:18  Privát üzenet  

A válasz
Jól érted.

A válaszíró 60%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/1Időpont jan. 12. 23:45 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Alvállalkozói szerződés keretében el lehet számolni az útnyilvántartással együtt a parkolási bizonylatot?
Nyíltvégű lízing esetén kötelező az útnyilvántartás?
Alvállalkozó használhat céges autót?
Bérleti szerődéssel vittem be a kft-ba saját autómat. Fizetek utána cégautó adót. A kérdésem: kell-e vezetnem útnyilvántartást? Hálás lennék valami jogszabályi linkért is.
Elszámolható útnyilvántartás nélküli 500 km az egyéni vállalkozónak nem saját tulajdonú autó esetén, de használati engedély birtokában?
NAV revízíót követő határozathozatal után elfogad -e még a hivatal könyveléshez tartozó, utólag megtalált adatot, iratot?

Kérdések az Üzlet és pénzügyek rovatbólKérdések az Adózás, könyvelés rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!