Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha én kedvezményesen megveszek...

Ha én kedvezményesen megveszek valamit és utána eladom drágábban számla, minden nélkül az büntetendő?

Figyelt kérdés
2019. jan. 14. 09:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha egyszer-egyszer, alkalomszerűen csinálod, az senkit nem fog érdekelni. De ha már rendszeres, és egyértelműen jövedelemszerzésre irányul, akkor abból már lehet baj, rád szállhat a NAV.
2019. jan. 14. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
72%

Nem teljesen így van: pl. egy vadonatúj adathordozót ha megveszel és eladod, akkor már 1 db is problémát okozhat a szerzői jogdíj meg nem fizetése miatt.


Évi 600 ezer ft-ig a saját megunt, kinőtt, feleslegessé vált holmijaidat adó és számlamentesen eladhatod. Ha valamit megveszel és eladod, akkor 1-2 alkalomnál ugyan még mondhatod, hogy nem lett jó, nem arra gondoltál, stb (mint írtam, kivéve adathordozó), de ha 10 x eljátszod ezt (pl. 10 biciklit veszel és eladsz), akkor az már kimeríti az üzletszerűség fogalmát, ezért adó és számlaköteles. És igen, az büntetendő - pláne, ha NAV-os próbavásárlóba szaladsz bele.

2019. jan. 14. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Akkor ha ezt valaki akar ismeretlenül is ha bejelenti akkor szamithatok ellenőrzésre?
2019. jan. 14. 10:42
 4/12 anonim ***** válasza:
78%
Mint írtam, nem csak bejelentésre, hanem simán egy próbavásárlásra is megbukhatsz. És igen, bejelentésre is.
2019. jan. 14. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
36%

A NAV nem indít vizsgálatot névtelen bejelentésre!


Azért szerintem van kiskapu, bár nyilván nem sok kis értékű dolognál alkalmazzák.

Tudtommal a jófogás hirdetés ingyenes, és annyi e-mail címet meg regisztrációt hozol létre magadnak, amennyit csak akarsz.

Nem tudom, hogy kibukik-e valahol, pl kötelező-e telefonszámot megadni, vagy hasonló.

De műszaki cikkeknél már megérné, és nem derül ki, hogy ugyanaz az ember árulja, üzletszerűen.

2019. jan. 14. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
75%

Gratulálok 5-ös! Ugye tisztában vagy vele, hogy épp adócsalásra biztatod a kérdezőt?


Csak szólok, hogy amire biztatod, úgy is simán meg lehet találni az illetőt, ha arról van szó - de nem fogom elárulni, hogy hogyan: gondolkodj egy kicsit, hátha rájössz :-)

2019. jan. 14. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
56%

Véletlenül sem biztattam, pusztán csak leírtam a gondolatomat!


Ne vizionálj már olyasmit, ami meg sem történt!


Aki ilyesmiben gondolkodik, hogy haszonnal ad tovább dolgokat, szerinted ilyesmire nem gondol? Ugyan már...


Mint írtam, nem biztos, hogy működik, csak egy elképzelés.

Évek óta nem hirdettem jófogáson, és akkor is csak 1 dolgot, nem volt szükség több regisztrációra.

2019. jan. 14. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
69%

Mindentől függetlenül csak jelzem, hogy az adóhivatal "nyomozóhatóság" is.


Nem gond nekik bármit kinyomozni, ha beindulnak...

2019. jan. 15. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
78%

Napokban én maga is azon mérgelődtem, hogy ünnepek előtt hiába mentem szinte nyitásra a Lidl-be, majd jártam be még néhány üzletüket egy termékért, karácsonyi ajándékot keresve, mégsem tudtam venni. Most pedig tele van vele a vatera és a jófogás. Persze dupla, tripla áron. :-( Még úgynevezett profi eladók is hirdetik. Megnézném, hogy menyit adóznak mindez után!

És ez csak egy termék a számtalan között.

2019. jan. 17. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
78%

#9

Amennyiben az aukciónál az van kiírva, hogy számlaadás van, akkor biztos lehetsz benne, hogy adóznak utána.


Ha meg valaki nagy tételben úgy árul, hogy nem ad számlát, előbb-utóbb bele fog futni egy NAV-os próbavásárlóba és akkor százezreket fog fizetni büntibe - csak azt már Te nem fogod látni...

2019. jan. 17. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!