Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogy lehetne kijönni ebből...

Hogy lehetne kijönni ebből legjobban?

Figyelt kérdés
Van egy 8 órás hivatalos, bejelentett állásom. Kapnék egy munkát egy másik cégtől, amit otthon, szabadidőmben tudnék csinálni. Fix (bruttó) összeget fizetnek érte, az adózás az én gondom lenne. Melyik a legjobb vállalkozási forma, amivel a legtöbb pénz marad meg nekem nettóban? Csináljak egy bt-t? Legyek egyéni vállalkozó? Valami más?

2019. jan. 14. 20:10
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ezek tipikusan azok a dolgok, amit egy könyvelővel leülve kb. 1 óra alatt átrágva tudnátok megválaszolni.

Mivel semmit nem írtál, hogy milyen vállalkozás, így nem tudjuk, hogy milyen vállalkozás, szolgáltatás vagy termékeladás, ÁFÁ-s vagy nem áfás, BT-t csak másik emberrel együtt tudsz alakítani (beltag-kültag), lehetsz KATA-s egyéni vállalkozó, netán tételes költségelszámolásústb.

2019. jan. 14. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Szellemi jellegű tevékenység, áfa nélkül, éves szinten 2-4M Ft közötti bevétellel.

Megyek a héten könyvelőhöz, csak gondoltam előtte gyűjtök egy kis infót.

2019. jan. 14. 21:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!