Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Családi adókedvezmény nyomtatv...

Családi adókedvezmény nyomtatvány kitöltése?

Figyelt kérdés

A férjem igényli vissza a kedvezményt,évente egy összegben. Most töltök ki először ilyen papírt.

Egy gyermekünk van,ő eltartott,vagy kedvezményezett eltartott? Az tiszta,h azt kell be x-elni,h egyedül veszi igénybe.

De ilyenkor be kell jelölni azt is,h nem kéri havonta,vagy azt üresen kell hagyni? És az 5-ös pont,h a)...forint összegben kívánom igénybevenni

b)...fő kedvezményezett eltartott után kívánom igénybe venni. Itt vmelyiket ki kell tölteni?

És a II. pont,h én mint házastárs tudomásul veszem a nyilatkozatot. Ezt ki kell tölteni,vagy csak ha megosztjuk egymás között?

Segítségeket előre is köszönöm!



2019. jan. 15. 15:36
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
HA nem kéri havonta a béréből, nem kell kitölteni és leadni.
2019. jan. 15. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi,de van rajta egy ilyen pont is,h nem kéri havonta.
2019. jan. 15. 17:22
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
dehogy van ilyen, az csak a járulékkedvezményre vonatkozik...
2019. jan. 15. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
4-es pont: nyilatkozom,h nem kérem a családi járulékkedvezmény összegének havi összegének érvényesítését.
2019. jan. 15. 18:08
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, járulékkedvezmény. Miért, én nem ezt írtam?


A kedvezmény igénybe vehető az adóalap terhére, illetve ha marad, akkor a számított egbizt és nyugdíjjárulékból.

Megteheted, hogy te csak az adóból kéred, járulékból nem. Na ez az a pont.


Ha az adóalapból sem kéred, nem kell nyilatkozat.

2019. jan. 15. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Értem. Köszi szépen!
2019. jan. 15. 18:33
 7/8 anonim ***** válasza:
90%

Ha év közben nem akarsz érvényesíteni családi kedvezményt a havi béreddel kapcsolatban, csak év végén az adóbevallásban, akkor nem töltünk ki nyilatkozatot, és nem adjuk le sehol még "üresen" sem, nemhogy kitöltve.


Én soha nem töltöttem ki ilyet, minden évben az adóbevallásban érvényesítem utólag, visszamenőleg, egy összegben.


Tehát nem kell kitölteni és leadni sem!

2019. jan. 16. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem adta le a férjem. Köszi szépen!
2019. jan. 17. 05:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!