Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha emelnek az árakon, drágább...

Ha emelnek az árakon, drágább lesz minden, akkor az kinek jó? Hol és kinél fog az a pénz landolni?

Figyelt kérdés
Gondolok most arra, hogy sok mindennek emelkedett az ára. Az államhoz befut az a plusz pénz és akkor?

2019. jan. 17. 12:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
42%
A legnagyobb maffiának, az államnak.
2019. jan. 17. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
42%

Na vajon kinél?

A kereskedőnél és az államnál (27+ ÁFA)

De a kereskedelmi láncolat megelőző szakaszai a nagykereskedők és a gyártók, termelők. Tehát ők is részesülnek a pénzedből.

2019. jan. 17. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Ez szopás.
2019. jan. 17. 12:28
 4/11 anonim ***** válasza:

Sokmindenkinek jó:

- aki hitelt vett fel, pl. lakáshitel

- akinek nőtt a fizetése infláció felett, emberek nagyrésze beleértve a nyugdíjasokat is


Ha nincs infláció az munkanélküliséghez vezet hosszútávon.

2019. jan. 17. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Pupusz ***** válasza:
Az infláció, a pénz romlása miatt. Nem a termékek drágábbak, hanem a pénz ér kevesebbet, ezért többet kell adni belőle az árukért. Kereshetnénk holnaptól egymilliárd millpengőt havonta, ha egy kiló kenyeret kapnánk csak belőle összesen. Nem a pénz mennyisége a lényeg, hanem hogy mit kapunk érte. Annyit ér. A termékek azért drágábbak, mert az előállításuk többe kerül. Ha emelik a minimálbért, fizetést, akkor automatikusan drágulnak. Ha emelkedik az olaj piaci ára, akkor is a szállítás miatt drágulnak stb. Ha pedig nem lenne infláció, a pénzünk ugyanannyit érne 3 év múlva is, akkor nem vennénk hirtelen annyi mindent, mert ráérnénk vele évek múlva is, hiszen nem drágulna. Így visszaesne a gazdaság. Csökkenne a vásárlóerő. Az alacsony banki kamatok is azt a célt szolgálják, hogy inkább költsük el, ne tartogassuk, nem éri meg. Japánban pl. ez a probléma az alacsony infláció miatt. Nem vásárolnak annyit az emberek, viszont rengeteg a megtakarításuk, amit nem költenek el. Ez a gazdaságuknak nem jó. Így tulajdonképpen az inflációval a gazdaságot "etetjük". És megveszünk sok mindent, amire pillanatnyilag nincs is szükségünk, csak mert most olcsó. De minden most olcsóbb, mint egy év múlva. Ördögi kör. Így van az egész kitalálva.
2019. jan. 18. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ez tudható volt, hogy a szokatlanul magas béremelések előbb- utóbb áremelést hoznak magukkal. Miért? mert a megnövekedett kereslet a kereskedőket arra ösztönzi, hogy emeljék az áraikat. Azonkívül a kormánynak is van olyan célja, hogy a termelők többet keressenek. Állításuk szerint azért is tartják az euró-forint árfolyamot ott ahol tartják, hogy az exportra termelők jobban keressenek. Kinek jó ez az egész? Minden piaci szereplőnek kivéve a vásárlókat. Legrosszabbul jelenleg a nyugdíjasok járnak mert a béreket évek óta 10% körül emelik, míg a nyugdíjak emelése 3% körül mozog. Pedig nekem is annyiba kerül a kenyér, tej zöldség, hús és minden mint annak aki bérből él. Viszont ha nem így lenne akkor nem futná azokra a támogatásokra amik sokunkat egyáltalán nem érdekelnek (pl. határon túli sportpályák, stb.)
2019. jan. 28. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Kenyér, tej, hús ugyannyiba kerül mint 8 éve, de ne zavarasd magad.
2019. jan. 28. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
De a zöldség, gyümölcs és még ey sor más áru nem. Egyébként a kenyér ára is folyamatosan emelkedik, pár éve még fél kiló ára 110-130ft volt, most meg 160alatt nincs. A hús drágább mint az áfa csöükkentés előtt volt. A tojás akkoriban 35 ft körül volt, most meg 42 ft. A házi tej (én azt veszek) 160 ft -ról ma 200 ft
2019. jan. 29. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A gyümölcs az egy szinten van a csokival, édességnek számít, de az alma is annyi mint 5 éve.


"A hús drágább mint az áfa csöükkentés előtt volt."


Nem drágább. Tojás se, M-es 30 Ft alatt van.


"A házi tej (én azt veszek) 160 ft -ról ma 200 ft"


A dobozos meg 160 volt most meg 145.

2019. jan. 29. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Kedves 9.!

Engedtessék meg nekem, hogy azt az élelmiszert fogyasszam amit szeretek. Érzésem szerint nem nő vagy és ritkáőn ügyködsz a konyhában, különben tudnád, hogy az L-es tojás jobban megéri mint a kisebb M-es. Ahol én élek itt ezek az árak vannak amit írtam. Ittis van alma 180 ft-ért is meg 350 ft-ért is. Én a közepes minőségűt szoktam venni ami mostanában itt 250-280 ft. Van egy távolabbi piac ahol majdnem minden zöldség olcsóbb 20-40 ft-tal. Mikor egészségesebb voltam akkor mentem is a bevásárlókocsival minden héten, ez jelenleg nem kivitelezhető.

Ha igaz, hogy a gyümölcsöket is az egészséget károsító terméknek minősítették és emiatt felárazzák, akkor azt kell mondjam, hogy akik az ilyesmiket kitalálják nem éertenek a dolgukhoz, vagy nem is érdekli őket más csak a bevétel növelés

2019. jan. 30. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!