Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha EU-n belülről rendelek...

Ha EU-n belülről rendelek nagyobb értékű árút, arról tud az adóhivatal?

Figyelt kérdés
(Egy-két százezer fortintos termékről van szó, és ugyebár EU-n belül vámmentes.)
2019. jan. 19. 10:21
 1/4 Bak Norbert ***** válasza:

Mivel vállalkozóként vagy áfa és vámmentes nyilván tudni fog rol a ha:

1. kivàltod a közösségi adószámot

2. igazolósa termék eredetét vagy költségbe helyezed a számlát


Ha magánszemélyként rendelsz akkor ugyan vámmentes lesz a termék de küldőország szerinte áfát is fizetni kell rá, de nem leszel adóalany. ( kivéve tovább is akarod értékesíteni).

2019. jan. 19. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, de nem teljesen értek mindent. Magánszemélyről van szó. Azt értem, hogy nem vagyok adóalany, és vámmentes, de konkrétan az adóhivatal elé kerül az én nevem alatt (adóazonosítom alatt) az, hogy ilyen értékben rendeltem?

Magyarán gyanus lehet-e a NAV-nak (adózás szempontjából), ha mondjuk nem lehetne ilyesmire pénzem?

2019. jan. 19. 11:36
 3/4 Bak Norbert ***** válasza:
100%
200.000 Ft nagyon kis érték ehhez.
2019. jan. 19. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm.
2019. jan. 19. 12:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!