Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Veletek ilyen előfordult már,...

Veletek ilyen előfordult már, vagy egyáltalán ez lehetséges?

Figyelt kérdés

Pl. bejelenti "AB" "XY"-t a NAV-nál. Vannak olyan bizonyítékok, amelyekkel akár vizsgálat is indítható lenne, de a NAV dobja az ügyet, mert kisebb összegekről van szó (pl. pár százezer, de ez több hónap alatt), viszont túl macerás az ügy, és/vagy nincs kapacitás. Ilyen elképzelhető? Annyi ember fenyegeti a másikat, így NAV, úgy NAV, aztán semmi sem történik a legtöbb esetben.


Veletek történt már olyan, hogy fenyegettek azzal, hogy jelentenek a NAV-nál, vagy már eleve ezt úgy közölte az illető, hogy megtette, azaz feldobott titeket az illető a NAV-nál, de még sem lett belőle semmi, pedig tudtátok jól ti is, hogy szinte megúszhatatlan?


Kíváncsi vagyok, mert láttam én már itt pár eladott dolog miatt is büntetést, meg több millió nyereség megúszását is.


2019. jan. 19. 14:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

A bejelentés névvel vagy név nélkül történt?

Szeretik ezen az oldalon is hangoztatni, hogy "jelentsd fel név nélkül!", de tudtommal a névtelen bejelentésekkel egyáltalán nem foglalkoznak.


A másik, amire gondolok, hogy valamennyit foglalkoztak vele, csak te erről nem fogsz tudomást szerezni. Fogalmad sincs, hogy a másik fél, még ha adót is csal, hogy papírozza le. Lehet, hogy látszólag minden tökéletesen szabályos, és egy olyan tevékenység a fedősztorija, amiről te nem is tudsz.

Sokszor szerintem ezek a magukat meffiózónak tartó kis shedtes senkiházik szeretnek nagyot mondani, hogy hú de nagyon illegális, amit csinálnak, meg ezt-azt vettek fél millióért, másnap eladták másfélért, stb. De valójában csak rajoskodnak. Ha annyi pénze lenne mindnek, mint mondja, akkor nem a lakótelepen élnének a nyolcadikon, meg nem ukrán cigit szívnának. És nem 20 éves szakadt MErcivel járnának.

2019. jan. 19. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Tegyük fel, hogy névvel, mert az esetek 99%-ban a névnélküli panaszokkal nem foglalkoznak. Névvel tett bejelentés, ha annak van alapja és van bizonyíték is, de pl. az összeg nem túl nagy, az ügy kissé bomyolult és időigényes, de az összeg ehhez képest ugye alacsony, azt dobhatják, vagy azt már tuti, hogy végig viszik?


Ugye van itt olyan Vaterás, vagy Facebookon kereskedő, akit apró dolgok miatt büntettek. Na de ugye ez nem volt nehéz ügy, Vatera kiadja az adatokat, vagy szimpla próbavásárlás elég, Facebook kereskedők nagy része meg nevüket, arcukat vállalják. Na de mi van akkor, ha bonyolultabb? Áll profilok mögé bújnak, más az értékesítő is, más pl. a számlaszám tulajdonosa, igazi vagyon nem is keletkezett, szóval max a banki adatok mutatnak bármit, mert vagyongyarapodás ebből nem volt és hasonlók? Ilyenre rámondják azt, hogy hagyjuk a fenébe, nem ér annyit?

2019. jan. 19. 17:18
 3/16 anonim ***** válasza:

Nem mondják. Szeretnek példát statuálni.

Különösképpen kisembereken... :-(

2019. jan. 19. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Szerintem sem csinálják ezt.

Állami cég, ember és idő van, és ha már ügy lett belőle, mégis mivel zárják le? "Bonyolult, nem volt kedvünk hozzá"?

Szerintem egy facebookos eladásnál ezerszer bonyolultabb ügyeket derítenek fel, van, ami évekig tart, még maga a megfigyelés és bizonyítékgyűjtés is.

Lehet, hogy ebben a fázisban van a kérdéses ügy is.

2019. jan. 19. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
32%
Sportfogadás?
2019. jan. 19. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
32%
A kerdezo mar par hete tolatja a temat, szerintem a tuloldalon all, atvert par balekot es most be van kakilva. :))
2019. jan. 19. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
34%

Mindegy, hogy melyik oldalon áll, azért van ez az oldal, hogy érdeklődjön.


Eladó és vevő is kérdezhet, én mindig azt mondom, hogy ha valakit idegesít vagy nem érdekel, akkor nem kattint rá hanem továbbgörget.

2019. jan. 19. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
53%

"Mindegy, hogy melyik oldalon áll, azért van ez az oldal, hogy érdeklődjön."


Neked mindegy, hogy egy karosultnak, vagy egy csalonak segitesz? :)

2019. jan. 19. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
34%
Nem nézzük a "forrást". Aki kérdez, annak válaszolunk.
2019. jan. 20. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
16%
Beszelj egyes szam elso szemelyben. :)
2019. jan. 20. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!