Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogyan is műkösik ez? Továbbia...

Hogyan is műkösik ez? Továbbiak lent.

Figyelt kérdés
Valóban adózni kell az után hogyha nyerek pókeren? Illetve mennyit? És kis nyereményeknél is? Szeretnék elkezdeni pókerezni,, nem megélni akadok belőle, csak némi plusz pénzt összehozni. De úgy tudom be kell jelenteni. Megköszönném ha valaki kisegítene némi infóval és/vagy tanáccsal hogyan is álljak a dolgokhoz etéren.

2019. jan. 19. 17:13
 1/6 anonim ***** válasza:

Ami biztos az a 15 % szem. jöv. adó, de ezt elég év végén, összesítve leadózni az adóbevallásnál (nyereség - veszteség szembeállítva).

A többit nem tudom pontosan.

2019. jan. 19. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Azt olvastam hogy kis nyereményeknél nem érdemes adózni csak jelentősebb összegnél száll az emberre a nav, ebben lehet igazság? Mert kis pénzre mondhatom hogy félretett pénz viszont bankon keresztül láthatják hova utalok pénzt és honnan "fizetnek ki" úgymond. Erről mi a véleményed?
2019. jan. 19. 19:14
 3/6 anonim ***** válasza:

Nos, először is mi az a "kis pénz"

Egyszer itt a Gyakorin valaki azt kérdezte, mit lehet tenni, ha jelentősebb összeget adott kölcsön valakinek, de nincs róla papír, de vannak emailek, stb.


Mindenki százezrekre, milliókra gondolt, próbáltunk segíteni is, aztán a végén kiderült, hogy vagy 30 ezerről van szó :D


A másik pedig: nem tudom, nem szoktam "sumákolni" adóügyben, nem ér annyit az egész, de mint írtam, év végén kell adózni.

Most úgy őszintén: ha egy év alatt nyersz a pókeren 500 ezret pl. akkor olyan nagyon fájdalmas 75 ezret leadózni belőle? Akkor még mindig marad bőven.

Vagy lesz 100 ezer veszteséged év közben, meg 200 ezer nyereséged, akkor 100.000 az adóköteles jövedelem - ebből nem bírsz ki 15 ezret? Megéri "félni", mikor csap le az adóhivatal?


Előfordulhat az is, hogy nem is a Te száladon indulnak el, hanem a pókeres vonalon és úgy lenne bukta.


Csak úgy elmesélem: 6 évvel ezelőtt vettem pár részvényt x részvényből. A céggel szemben, aki kibocsátotta, csalás gyanúja merült fel - erre 5 év múlva behív a rendőrség tanúnak... Arra se emlékeztem először, hogy mit csináltam 6 évvel ezelőtt - csak a brókercégen keresztül tudtam kinézni a dolgokat. Mivel rendesen adóztam, nekem nem kellett félnem - de alakulhatott volna másképp is :-)

2019. jan. 19. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Na most. Kis összeg alatt kb havi 20-30 ezrekre gondolok, mivel nem megélhetésre kell. Azt szeretném elérni hogy kisebb nyereményekből plusz a fizumból félretett pénzből lerövidítsem a hiteleim (mert hogy akad, hála kedves exemnek) futamidejét amennyire csak tudom. Az év végi adózással nem lenne különösebb bajom, csak akkor úgy kéne játszanom hogy arra is félre tudjak tenni hogy leadózzam. Olvasgatok még ezzel kapcsolatban, ha tényleg így van, mármint a 15% akkor nem probléma belevágni kockázatmentesen.
2019. jan. 19. 21:08
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha olyan jellegű a bevételszerzésed, amit az első két fő kategóriába nem lehet besorolni, akkor EGYÉB JÖVEDELEM alatt kell bevallani.

Fő kategória:

- Önálló tevékenységből származó jövedelem (pld. adószámos magánszemélyek, egyéni vállalkozók stb.)

- Nem önálló tevékenységből származó jövedelem (munkaviszony stb.)

- Egyéb jövedelem (az előző kettőbe nem sorolható)


A fentiektől ELKÜLÖNÜLTEN adózó jövedelmek (előző 3 kategóriába nem sorolható) például az ingatlan értékesítésből, ingóság értékesítésből, értékpapírkölcsönzésből, tartós befektetésből, árfolyamnyereségből stb. származó jövedelem.


Azt, hogy mi hova tartozik, az SZJA törvény szabja meg.

2019. jan. 20. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Kutattam kicsit és találtam egy 2018-as cikket ezzel kapcsolatban, hogy 15% SZJA-t és 19,4% egészségügyi hozzájárulást kell fizetni minden szerencsejátékból származó (önálló) jövedelem után, azaz 34,4% a teljes adó amit év végén be kell vallani. Vagyis ha ügyesen csinálom akkor akár még lehet is belőle valami. Köszönöm a segítséget. :)
2019. jan. 20. 12:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!