Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Technikum alatt biztosított a...

Kisvuk29 kérdése:

Technikum alatt biztosított a tb-m?

Figyelt kérdés
Kaptam egy levelet a navtól üres csekkekkel tele és azt írja havi 7500 forint lenne a biztosításom, de én szeptember óta szakközépben tanulok még elvileg másfél évig. Nem jól tudom, hogy nappali rendszerben 25 évig van tb? (20 vagyok) Ma akartam bemenni, de csak délig voltak. Ha kiderül, hogy így is kell a tb-t fizetni inkább átiratkozom estire és mellette dolgozom valamit. Csak emiatt vállaltam be a minden napi sulit. Vagy havi szinten adjak nekik iskola látogatásit, hogy én márpedig tanulok?
2019. febr. 8. 16:46
 1/8 anonim ***** válasza:
Mindegy, hogy nappali, a kérdés, hogy van-e tanulói jogviszonyod. Diákot kaptál? Ha igen, jó eséllyel a suli szúrta el az adatszolgáltatást.
2019. febr. 8. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szeptember előtt milyen jogon járt neked az egészségügyi ellátás?

Köz-, vagy felsőoktatásban nappalisként (az életkorodtól függetlenül) van TB-d:

a köznevelésről szóló törvény, illetve a nemzeti felsőoktatásról szóló törvény hatálya alá tartozó intézményben tanuló nappali tagozatos magyar állampolgár, menekült, oltalmazott, ha társadalombiztosítási szempontból belföldinek minősül, a tanulói/hallgatói jogviszonya kezdetétől a diákigazolványra való jogosultsága megszűnéséig (a tanulói/hallgatói jogviszony szünetelése alatt is jogosultak),

[link]

2019. febr. 8. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Érettségi után volt egy kihagyott évem. Addig a munkanélkülin keresztül igényeltem a tb-t. Majd mikor mentem suliba kértem iskolalátogatásit és azzal bementem a munkaügyibe és a kormányhivatalhoz, hogy vegyenek ki a rendszerből, mert visszamentem tanulni. Sok sikert kívántak és ennyi volt egészen mostanáig.
2019. febr. 8. 20:39
 4/8 anonim ***** válasza:

Se a munkaügyi, se a kormányhivatal nem jelzi a NAV felé, hogy más jogon jogosult lettél az egészségügyi ellátásokra, csak azt, hogy már nem vagy rászorultsági alapon jogosult.

Nézd meg ügyfélkapun keresztül a TAJ szolgáltatásoknál a biztosítási jogviszonyod. Ott látod, hogy az oktatási hivatal által biztosítottnak vagy-e nyilvántartva. Ha nem, ott jelezheted is az eltérést.

A NAVhoz pedig küldj be egy igazolást az iskolától, hogy mikortól van nappalis jogviszonyod. Az alapján törölni fogják a fizetési kötelezettséged (amit meg tudsz nézni a ügyfélkapun keresztül az EBEV szolgáltatásoknál az adószámla lekérdezésnél)

2019. febr. 9. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ott látod, hogy az oktatási hivatal által biztosítottnak vagy-e nyilvántartva.


Biztosított ezzel nem lesz, csak eü szolgáltatásra jogosult. Nagyon más fogalmak, nagyon más tartalommal.

2019. febr. 9. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Egészségügyi szolgáltatásra jogosultak (járulék fizetése nélkül is):


A köznevelésről szóló törvény, illetve a nemzeti felsőoktatásról szóló törvény hatálya alá tartozó intézményben tanuló nappali tagozatos magyar állampolgár, menekült, oltalmazott, ha társadalombiztosítási szempontból belföldinek minősül, a tanulói/hallgatói jogviszonya kezdetétől a diákigazolványra való jogosultsága megszűnéséig (a tanulói/hallgatói jogviszony szünetelése alatt is).


Belföldinek minősül:


- Magyarország területén bejelentett lakóhellyel rendelkező magyar állampolgár, a bevándorolt, letelepedett jogállású, illetve menekültként vagy oltalmazottként elismert személy,

- a szabad mozgás és tartózkodás jogával rendelkező személyek beutazásáról és tartózkodásáról szóló törvény hatálya alá tartozó személy, aki a szabad mozgás és a három hónapot meghaladó tartózkodás jogát Magyarország területén gyakorolja, és a polgárok személyi adatainak és lakcímének nyilvántartásáról szóló törvény szerint bejelentett lakóhellyel rendelkezik, valamint,

- hontalan.


Ha a feltételeknek megfelelsz, akkor az adóhatóság felé igazold a tanulói jogviszonyod. Mellé ki kell töltened a 19T1011 számú formanyomatványt. A bejelentés alapján visszamenőleg törlik arra az időszakra előíródott járulékokat, amelyre nem kellene fizetned. Magyarul: ki kell jelentkezned a járulék fizetése alól. Beírod a nyomtatványba azt az időpontot, amikortól a hallgatói jogviszonyod kezdődött és annak igazolását csatolod mellékletként.


Az igazolás és a formanyomtatvány csak együtt működik. Ha valamelyik hiányzik, hiánypótlásra fognak felszólítani.


A formanyomtatványt le tudod tölteni a NAV honlapjáról, vagy ügyfélszolgálaton beszerezhető.


[link]

2019. febr. 9. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

6, a jogviszonyt jeleznie kellett volna az intézmények, ilyen esetben a nav levélben felszólítja a tanulót, ha zárja le a 1011-en az időszakot.

Ha ez nem történt meg, vagy hibázott a suli, vagy nincs tanulói jogviszonya (nem minden nappalis képzésnél van).


Bármi áll fenn, a legjobb helyre jött, itt találgatunk, sokkal okosabb, mint felemelni a seggét és besétálni a nav-hoz.

2019. febr. 9. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó! Szőrszálhasogathatsz, de akkor tedd alaposan. Kezdd azzal, hogy nincs olyan, hogy "biztosított a TB-m", folytathatod azzal, hogy "havi 7500 forint lenne a biztosításom" és "a munkanélkülin keresztül igényeltem a tb-t".

Utána pedig nézd meg ügyfélkapun keresztül a TAJ szolgáltatásokat. Lekérdezheted a Biztosítási jogviszonyt, de nincs olyan lekérdezés, hogy eü.szolg-ra jogosult. Ha lekérdezed, az a fejléc, hogy "BIZTOSÍTÁSI JOGVISZONY". Ez alatt van felsorolva: "Nyilvántartási szám Bejelentő név" nappalis tanulóknál az adat. "180889010 OKTATÁSI HIVATAL" FEOR nélkül, jogosultság kezdete/vége dátummal.

Aki így teszi fel a kérdést, hogy "biztosított a tb-m", azt csak összezavarod a biztosított és eü szolgáltatásra jogosult fogalmakkal (amik itt, ebben az esetben lényegtelenek is)

Ha már érdemi választ nem adsz, legalább ne oszd az észt, maradjon neked. Főleg, ha az első (helytelen) választ is te írtad.

2019. febr. 9. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!