Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Egyéni vállalkozóként milyen...

Egyéni vállalkozóként milyen gyakran kell könyvelőhöz menni és ők általában mennyiért vállalják a könyvelést?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szeretném kiváltani az egyéni vállalkozói engedélyt és keresni egy könyvelőt, viszont nem igazán vagyok képben azzal, hogyan is működik ez.


Alkalmi díjat vagy havi díjat kell fizetni egy könyvelőnek? Van esetleg plusz költség, például egy adóév leteltekor, amit az alkalmi / havi díjon felül kell fizetni? És általánosságban milyen gyakran kell elmenni hozzá?


Köszönöm előre is!



2019. febr. 11. 11:04
 1/2 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy milyen adózást választasz:

- KATA adózásban nem kell minden hónapban menni - sőt, elég lehet akár telefonon is értekezni, meg emailben - de mindenképpen ajánlott akkor is egy könyvelő. Meg lehet állapodni vele mondjuk negyedéves - féléves díjban

- Tételes költségű adózásnál viszont minden hónapban van bevallás, bevétel - kiadás elszámolás, stb. és ekkor havidíjas a könyvelő.


Hogy mennyi a díja? Hallottam én már azt is, hogy vidéken 2 ezerért könyvelt valaki (kevés számlával), meg azt is, hogy sokszámlásnak csak havi 25-30 ezerért. Az átlag szerintem 10-12-15 ezer ft.


Javaslom, olvass utána az "egyéni vállalkozó adózása"-nak, mert sokféle dolog van és nem árt, ha valamennyire tiszta képpel mész a könyvelőhöz, hogy tudj kérdezni is.

2019. febr. 11. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Attól függ milyen adózást választasz és mennyi számlád van.


10 év vállalkozás után csak azt tudom mondani, hogy ne bízz meg a könyvelőkben. Elvileg magukra aggatnak olyan titulusokat, hogy adótanácsadó, meg szakértő, a gyakorlatban meg az is nyithat könyvelőirodát aki kettessel végzett és azon túl, hogy gépiesen beadja a bevallásokat azt se tudja mit csinál. Csak így szoktuk, úgy szoktuk, jó szokott így lenni, ebből nem szokott baj lenni. Ezek a könyvelők valójában időzített bombák.


Igen kevés olyan könyvelő van aki valóban képben van, tud is segíteni ÉS be is jutsz hozzá, mert nem igazán érnek rá.


Mivel szeretnél foglalkozni? Könnyebb mondani rá valamit, ha van valami elképzelés amihez lehet kötni.

2019. febr. 12. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!