Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha az adóbevallást ügyfélkapun...

Tündi0212 kérdése:

Ha az adóbevallást ügyfélkapun küldöm el és igényelek vissza adókedvezményt ilyen esetben ha ez mai nap megtörtént akkor a mai naptól számitsák a 30 napot hogy utalják a pénzt? Vagy ha elfogadják?

Figyelt kérdés
2019. febr. 12. 16:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nekem mindig attól a naptól számított 30 nap múlva utaltak, hogy beküldtem. Max plusz 1-2 nap.
2019. febr. 12. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Akkor kb jovőhonap 14-15 én utalniuk kellene? És az ügyfélkapun ha még feldolgozas alatt áll? Esetleg azt meglehet nézni azonnal hogy mennyit kapok majd vissza vagy csak ha elfogadták?
2019. febr. 12. 17:24
 3/11 anonim ***** válasza:

A 14-15-e reális lehet.

Hogy mennyit kapsz vissza? Benne van az adóbevallásodban, az a legvége, hogy x összeget kellett volna vonni, y-t vontak, tehát a különbözet z, ami visszajár.

2019. febr. 12. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Gyerekek utan igenyelek vissza adókedvezményt. De ezt neten ügyfélkapun meg lehet nézni? De az a lenyeg hogy bekuldestől szamoljak a 30 napot
2019. febr. 12. 18:32
 5/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom sajnos máshogy megfogalmazni. Az adóbevallásban tudod megnézni, amit beküldtél. Ügyfélkapun nem.

Vagy ki tudod számolni.

2019. febr. 12. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

"Esetleg azt meglehet nézni azonnal hogy mennyit kapok majd vissza"


Annyit kapsz vissza, amennyit visszaigényeltél az adóbevallásban.

2019. febr. 12. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Március 01-jétől indulnak a visszautalások.

Tehát hiába adod be januárban már a bevallást, március 01. előtt nem indítják a pénzeket.

Emiatt felesleges a bevallással rohanni. :)

2019. febr. 13. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Az alapszabály az adózás rendjéről szóló törvény szerint a következő: a hibátlan adóbevallás beérkezésétől számított 30 napon belül, de legkorábban március 1-jétől fizeti vissza az állami adóhatóság az adóvisszaigénylésed.


Lényeg: nem a postára adás dátuma számít, hanem az adóhivatalhoz való beérkezés időpontja. Ilyen csúszás az Ügyfélkapun történő beadás vagy személyes leadás esetén nyilván nincs.

2019. febr. 13. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Értem de ezt nem lehet megnézni ügyfélkapun hogy elfogadták e? Az látszik hogy be van küldve de hogy elfogadták az nem
2019. febr. 13. 09:12
 10/11 anonim ***** válasza:
Feljebb írta valaki, hogy ügyfélkapus beküldés esetén nincs csúszás, ahogy beküldted, veheted is úgy, hogy el van fogadva.
2019. febr. 13. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!