Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés

A kérdés
Tündi0212 nevű felhasználó kérdése:

Ha az adóbevallást ügyfélkapun küldöm el és igényelek vissza adókedvezményt ilyen esetben ha ez mai nap megtörtént akkor a mai naptól számitsák a 30 napot hogy utalják a pénzt? Vagy ha elfogadják?

febr. 12. 16:24  Privát üzenet  

A válaszok
1 2
Nekem mindig attól a naptól számított 30 nap múlva utaltak, hogy beküldtem. Max plusz 1-2 nap.

A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/11Időpont febr. 12. 17:03 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Akkor kb jovőhonap 14-15 én utalniuk kellene? És az ügyfélkapun ha még feldolgozas alatt áll? Esetleg azt meglehet nézni azonnal hogy mennyit kapok majd vissza vagy csak ha elfogadták?

# 2/11Időpont febr. 12. 17:24 Privát üzenet

A 14-15-e reális lehet.

Hogy mennyit kapsz vissza? Benne van az adóbevallásodban, az a legvége, hogy x összeget kellett volna vonni, y-t vontak, tehát a különbözet z, ami visszajár.

# 3/11Időpont febr. 12. 17:59 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Gyerekek utan igenyelek vissza adókedvezményt. De ezt neten ügyfélkapun meg lehet nézni? De az a lenyeg hogy bekuldestől szamoljak a 30 napot

# 4/11Időpont febr. 12. 18:32 Privát üzenet

Nem tudom sajnos máshogy megfogalmazni. Az adóbevallásban tudod megnézni, amit beküldtél. Ügyfélkapun nem.

Vagy ki tudod számolni.

# 5/11Időpont febr. 12. 19:58 Privát üzenet

"Esetleg azt meglehet nézni azonnal hogy mennyit kapok majd vissza"

Annyit kapsz vissza, amennyit visszaigényeltél az adóbevallásban.

A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/11Időpont febr. 12. 20:13 Privát üzenet

Március 01-jétől indulnak a visszautalások.

Tehát hiába adod be januárban már a bevallást, március 01. előtt nem indítják a pénzeket.

Emiatt felesleges a bevallással rohanni. :)

A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/11Időpont febr. 13. 05:20 Privát üzenet

Az alapszabály az adózás rendjéről szóló törvény szerint a következő: a hibátlan adóbevallás beérkezésétől számított 30 napon belül, de legkorábban március 1-jétől fizeti vissza az állami adóhatóság az adóvisszaigénylésed.

Lényeg: nem a postára adás dátuma számít, hanem az adóhivatalhoz való beérkezés időpontja. Ilyen csúszás az Ügyfélkapun történő beadás vagy személyes leadás esetén nyilván nincs.

A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/11Időpont febr. 13. 05:22 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Értem de ezt nem lehet megnézni ügyfélkapun hogy elfogadták e? Az látszik hogy be van küldve de hogy elfogadták az nem

# 9/11Időpont febr. 13. 09:12 Privát üzenet
Feljebb írta valaki, hogy ügyfélkapus beküldés esetén nincs csúszás, ahogy beküldted, veheted is úgy, hogy el van fogadva.

# 10/11Időpont febr. 13. 11:26 Privát üzenet
1 2

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Adokedvezmenyt pl laktozintoleracncia) az ervenyesitheto ingatlankiadasbol szarmazo jovedelemre?
Őstermelőként túlhaladtam a 600000 Ft adókedvezményt, de a költségem nem éri el a 20 százalékot csak 15 százalékot tudnák bemutatni. Ebben az esetben hogyan kell adózni?
2018-ban feleség és a férj hogy tudja közös érvényesítéssel megosztani egymás között a családi adókedvezményt?
A családi adókedvezményt, ha év közben eddig nem kértük, most visszamenőleg igényelhetjük?
Családi adókedvezményt eddig a férjem vette igénybe, augusztustól én fogom. A nyilatkozatot kitöltöttem, cégesen alåírták. A férjemnek le kell adni valamit a cégénél, hogy mår...
Ha szüléstől igényeljük a családi adókedvezményt, akkor a szülés hónapjára is jár, vagy az utána következő teljes hónaptól?

Kérdések az Üzlet és pénzügyek rovatbólKérdések az Adózás, könyvelés rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!