Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha eddig munkanélküli voltam?...

Tomi_212 kérdése:

Ha eddig munkanélküli voltam? De napi bejelentővel dolgoztam és sajnos van egy 8 napon belüli befizetésem mert végrehajtasra kerülhetek ha nem teszem

Figyelt kérdés
Meg. De katas vallalkozó lehetek uj munkahelyemen marc 1 től. Befolyasolja ezt vagy mit kell tudnom rola?
2019. febr. 14. 06:42
 1/2 anonim ***** válasza:

Lehetsz, de ha nem tudod befizetni és pont végrehajtás előtt azzá válni az efo-ból öngyilkosság.


Egyszerűsített foglalkoztatásból nem tudnak vonni végrehajtás keretében, kataból már a havi 50-et sem fogod tudni elutalni mert inkasszálják a számládat vagy csak kps számlát fogsz tudni kiállítani és csekken fizetgetni a havi katat. Utána meg majd a Navval kell hadakoznod, hogy ne tegyenek ki kata alól és még több járulékot ne kelljen fizetni.

2019. febr. 14. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Hát, szerintem fuss neki és tedd fel mégegyszer ezt a kérdést értelmesebben, mert ebből nem lehet megtudni, mit szeretnél. Addig is:


1.- ha munkanélküli voltál és nem kaptál álláskeresési támogatást, akkor nagy valószínűséggel nem volt TB, azt Neked kellett fizetni magad után - ha nem tetted, követelheti a NAV.


2.- mi az a 8 napon belüli befizetés - végrehajtás történet?


3. KATA-s vállalkozó lehetek az új munkahelyemen - hát ez több sebből "vérzik" - Ha egy munkahely akar rávenni arra, hogy váltsd ki a vállalkozóit, akkor az jó eséllyel bujtatott foglalkoztatás (évi 1 millió felett, azaz havi kb. 83 ezer ft körül) jelenteni kell a NAV-nak) , ami miatt igencsak gondjai lehetnek a cégnek is meg Neked is.

A másik: azt ugye tudod, hogy ha kiváltod a KATA-s vállalkozást, akkor a cégtől kapott pénzből havi 50 ezret adóba ki kell fizetned?

2019. febr. 14. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!