Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogyan kell megfelelően...

Hogyan kell megfelelően számlázni azt, amikor valaki a februári hónapban fizetett valamiért, amit csak ez év júniusában fog igénybe venni?

Figyelt kérdés

Ha jól sejtem, akkor a keltezés időpontja az a nap, amikor megtörtént a fizetés (tehát február) a teljesítés időpontja pedig június?


Így kell helyesen csinálni? Mert attól félek, hogy utána már csak 2019 júniusától fogok tudni számlákat kiállítani.



2019. febr. 21. 00:21
 1/5 anonim ***** válasza:

Azért ez nem ilyen egyszerű.

Az sem mindegy, hogy mi a termék vagy szolgáltatás, egy vagy több részletben lesz-e megfizetve. Nem mindegy, hogy egy rendezvényre adsz-e el előre jegyet vagy egy lakást újítasz fel és akkor lesz kész...

Keress egy könyvelőt! Addig meg ne számlázz jövőbeni lehet, hogy lesz teljesítéseket.

2019. febr. 21. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Sokan azt csinálják hogy kiállításnak egy előleg számlát majd a teljesítéskor egy 0-ás végszámlát.
2019. febr. 21. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ez előleg és az előre fizetés más...
2019. febr. 21. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

A vevő részéről a teljes összeg kifizetése megtörtént. A teljesítés pedig mindenképp meg fog történni, ha csak addig nem halok meg vagy én, vagy a vevő, aki előre fizetett.


Akkor ha jól értettem a 2-es válaszolót, előlegszámla arra a napra amikor a vevő kifizette a teljes árat, majd a teljesítés napján (ami a szolgáltatás igénybevétele, azaz június) pedig egy 0-s rendes számla.

2019. febr. 21. 14:06
 5/5 anonim ***** válasza:

Attól mert sokan azt csinálják hogy előleg számlát állítanak ki mert épp úgy gondolják, nem ok arra hogy ész nélkül előleg számlákat irkáljunk, utána pedig egy nullás számlát mert mások így csinálják.


Ha számlázol, feltételezem, hogy van könyvelőd (vagy nem) de ahogy előttem is írták, tisztázni kellene hogy milyen szolgáltatást vesz majd igénybe a jövőben a vevő, illetve milyen jogcímen, mi alapján fizetett bármit is korábban?

2019. febr. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!