Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ügyfélkapun keresztül hogyan...

Ügyfélkapun keresztül hogyan lehet intézni a betegség utáni adókedvezményt?

Figyelt kérdés

A férjem Crohn beteg, megkapta hozzá a háziorvostól az adókedvezményhez szükséges igazolást. Egy összegben szeretné igénybevenni, az igazolás pedig 2018 áprilisától él, akkor diagnosztizálták neki, tehát a mostani beadandó adóbevallásban már benne lesz.

Az adóbevallást tavaly is ügyfélkapun intéztük, most is így szeretnénk. Fel lehet valahova ott tölteni ezt az igazolást? Az orvos asszisztense olyasmit mondott neki, hogy a NAV-ba kell elküldenie.


2019. febr. 28. 12:36
 1/3 anonim ***** válasza:
78%

Az asszisztens butaságot mondott. A NAV-nak az orvosi igazoláshoz semmi köze. Az adóbevallás megfelelő sorában kell feltüntetni azt az összeget, amelyre jogosult a férjed, és ha volt év közben befizetett/levont adóelőlege, amiből vissza tudja igényelni, akkor a számítás végén visszaigényelendő összeg jön ki.


Az igazolást el kell tennie a férjednek az adó elévülési idejéig. Ha kap egy ellenőrzést, hogy jogosan érvényesítette a kedvezményt, meg tudja mutatni az ellenőrnek, hogy igen.

Nem adjuk oda senkinek, az az adózónál marad, neki kell őriznie!

2019. febr. 28. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szó szerint, ahogy az egyes mondja.
2019. febr. 28. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 kapo1588 ***** válasza:
pontosan ahogy az egyes mondja. én is ezen az úton vagyok. tavaly intéztem a visszatérítést, a papírt nem kell beküldeni. beadod az adóbevallást és 30 munkanapon belül jön a pénz. bár ne kellene igénybe venni...
2019. febr. 28. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!