Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Egyéni vállalkozó kivét, vagy...

Egyéni vállalkozó kivét, vagy osztalék?

Figyelt kérdés

Főállású egyéni vállalkozónak melyik éri meg jobban?


Nyilván a kivét összege nem érdemes, hogy nagyon alacsony legyen az emelt járulék alapok miatt, de azon felül van még eredmény amiről lehetne dönteni kivét, vagy osztalék formájában kerüljön kifizetésre.


Van erre valamilyen határ szám, hogy meddig érdemes növelni a kivétet és mi fölött jár jobban az osztalékkal?



2019. márc. 6. 15:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nincs könyvelőd? Én ma 2x is hívtam :-)


Azért írtam ezt, mert ígazából vele tudnád kiszámolni, hogy melyik éri meg: lehet, hogy tud olyan legális "trükköket", amivel ideálisan hozzá jutsz a pénzedhez.

2019. márc. 6. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Költségeld el.
2019. márc. 6. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ja, valami hasonlóra gondoltam/utaltam én is, Norbi :-) (1-es válaszoló)
2019. márc. 6. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Nem tudom elköltségelni minden hónapban. Nem lehetne ennyi kamu kiadást alátámasztani.


Trükkök szerintem nincsenek legálisan.


Illetve ez pont egy ilyen lehetőség, hisz erről lehet dönteni. Ez teljesen legális épp ezért kérdezem.


Könyvelők általában elég fapados gondolkozásúak, ilyen matematikai összefüggéseket nem tudnak leképezni. Megnézem miket kérdezgetnek egymástól fórumokon, hát siralom. És ezek az emberek mások pénzügyeit intézik. Ezért is itt kérdeztem hátha kiszámolta már valaki, de ezek szerint nem annyira.


Nem lenne bonyolult kérdés, csak az emelt járulék alapok zavarnak be.


Arra gondolok csinálok egy grafikont ami az összeg emelkedésével az adókötelezettséget mutatja, abban lehetne különböző mértékű kivét-osztalék megosztású eredményeket felvinni, abból kiderülne hol van az a pont ahol már nincs érteme a kivétet emelni.

2019. márc. 6. 20:33
 5/12 anonim ***** válasza:

Kamu kiadás egy plussz autó vásárlása?


Vagy még 2-3 ingatlan megvétele és bejegyzése telephelynek?

2019. márc. 6. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Egyébként miért akarod kivenni? Mire költenéd azt a pénzt, mire kell?

Azt gondold át, hofy tudsz e kezdeni azzal valamit ha ahhoz az eszközhöz, célhoz hozzárendelsz és felveszel egy plusz tev kört és arra a költségekre használod fel 15-40% extra adó kiadások helyett nettó áras beszerzésre , vagy szimplán fejlesztésre aminek a pozitív externáliáit ki tudod használni magad is?!( és meg a bevételed is tovább nő, igaz ify meg többet kell majd gondolkodni hogy jövő évben megint mire költsd a bevétellel együtt növő eredményt és hol lesz a katapultod az ev. világából. 😊

2019. márc. 6. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Ha mindig mindent visszaforgatok, hogy az még többet hozzon aztán majd akkor ugyanez a kérdés minek vegyem ki pénzért amikor visszaforgathatom, végső soron minek dolgozok egyáltalán, mert ha valaha az életben fel akarom használni előbb utóbb úgyis ki kell venni.


Kiadásokat se lehet az égig emelni, mert egy dolog hogy be van téve a könyvelésbe, a papír elbírja, de a nav se hülye, látja mennyi bevétel van az előző évekhez képest, fura, ha a vállalkozás meg csak nem nyereséges soha. Itt már minden megvan ami a működéshez kell, van ami duplán is. Pár dolgot meg lehet még indokolni, aztán nincs tovább, minden további beszerzés nevetséges kamu lenne. Mostanában szerintem sokkal korrektebbek lettek a navnál, de azért nem akarok ezzel visszaélni, mert lehet ez a vállalkozás még évtizedek múlva is működni fog.

2019. márc. 7. 08:07
 8/12 anonim ***** válasza:

"végső soron minek dolgozok egyáltalán, mert ha valaha az életben fel akarom használni előbb utóbb úgyis ki kell venni."


Pont ezért is írtam...

Évközben vehetsz ki fizetést magadnak. Az is költség, -igaz ev. esetén nagyon magas - de miért kellene egyáltalán dolgoznod, ha más is dolgozhatsz helyetted, ami szintén elköltségelhető. Ha van duplikált eszközöd teszem azt egy boltban, akkor miért ne nyithatnál azzal a plusz eszközzel egy másik boltot? abba miért ne szerezhetnél be hiányzó eszközöket? Ez a fejlesztés, fejlődés első lépcsője, ezt a Nav is tudja, 3 évig amiatt mert minimális a jövedelmezőség nem fog faggatni. Pláne ha a két bolttal meg dupla annyi évente a bevételed.


Nem feltételen kell veszteségesnek lenned, nekem pl. 10 milliós bevételre jut nettó 6 millió költség, de mellé hozzáteszek 3 millió egyéb költséget, veszek pl. haszongépjárművet amit meg követő évben bérbe adok, mert igazából nem kell a meglévő tevékenységhez, de olcsóbb, mint kivenni 3 milliót 40%-on és van egy plusz autóm, amit tudok használni pl. két telephely között ( ad abszurdum az egyik a lakásom, a másik meg a nyaralóm, ami fizető szálláshely szolgáltatás telephelye, - ahol online lehet foglalni, amit a vállalkozás nevére nettó áron beszerzett laptomon a tudok követni, a privát facebookom mellett - a lakás meg a székhely/head office és leviszem a pickuppal a családot, akkor nem 40%-on kivett nettó jövedelemből fogok autót venni és tankolni, karbantartani kisker árréssel növelt áron és áfásan, hanem visszaigénylem az üzemanyag áfáját és az autó fenntartási ktg áfáját is , ne adj isten amit még nagyker áron is beszerezhetek, mint autó alkatrész online webshop. Útra valónak meg beugrok az éllemiszer kisboltba, mert hát tudod ki fog venni kisker árréssel növelt áfás áron, pláne benzin kúton vagy hipermarketbe csokit a gyereknek, meg a családnak 1 heti, ne adj isten egész havi élelmet, miközben nettó nagyker áron is megtehetem).


Másik meglátásod kapcsán:


"az életben fel akarom használni előbb utóbb úgyis ki kell venni"


Ha 3 év alatt veszel 2-3 autót, 2-3 ingatlant. És úgy döntesz befejezed az ev.-t akkor az üzlet berendezése, az ingatlanok, az autók, kire száll?!


Igen problémás, hogy ha pénzemhez akarok jutni, akkor majd az ecceri könyvelő, mint napokban másik kérdésnél is kitalálja hogy "ki kell számlázni a nyereséget és úgy óccsóbb, mert a cégek 995-a így csinálja"


Vagy mondod azt, hogy ok legyen ev., de csak olyan tevékenységre, amiből nekem nem kell kivét, mert megoldom elköltségeléssel, olyan termékre szolgáltatásra, stb amit amúgy abból a pénzből vennék, amit kivennék.


A többit meg szervezzem ki olyan vállalkozásba, ahol nem kell 40%-os függvényekkel számolgatnom és ténylegesen is olcsóbban jutok hozzá a nettó jövedelemhez.


Így pl. én egy svájci g.m.b.h-ből éves szinten hozzá jutok 5,5 millió Ft bruttóból , havi nettó 367.183 ft-hoz, úgy hogy közben erre fizetek havi 34.570 Ft járulékot. Úgy, hogy svájci nyugdíj kapcsán jogosult leszek 65 éves koromban,- vagy halálomkor az özvegy- a mindenkori minimál nyugdíjara (jelenleg 392.000 Ft ) .


De mivel, ezáltal én svájcba biztosítva vagyok, így itthon már nem kell főállású ev. után járulékot fizetnem sem.


Emellett van jövedelmem ciprusi ltd-ből is, mert hát ott meg éves bruttó 19.500 euroig 0% az szja és amíg itthon egy adótanácsaadó, könyvelő kínlódik, hogy kamatadó elkerülés tbsz számla 5 évig nem nyúlhatsz hozzá, addig ott, osztalék, értékpapír ügyletek, stb. adómentes.


Ezt egy fapados könyvelő nem fogja neked elmondani, levezetni, mert lövése sincs pl. az ilyen lehetőségekről.

Marad az, hogy ki akarod venni olcsón a pénzt. Akkor Kata. Nem? Akkor szja szerinti ev. és számlázd ki a nyereséget vagy fizess 40%-ot.


Ha viszont eleve folyamatosan kiveszed, akkor mitől lesz fejlődőképes, mitől lesz tőkeerős?


Visszatérve azért is mondtam azt, hogy amikor kilépsz az "e.v. világából", hogy azon kívül is van lehetőség arra, hogy kivéthez juss olcsóbban, sőt akár az e.v.-t is eladhatod többszörös áron is. És akkor is a pénzednél leszel, ráadásul nem 1/1-es értéken.


Ha folyamatosan visszaforgatsz, a sokszorozott eszközzel több üzletet nyitsz, majd az ev.-t tisztán apporttal átalakítod kft-vé, a kft értékébe nem csak az eszköz/készlet stb fog belekerülni, hanem az a know-how, goodwill, brand érték is,amit maga a kivétek helyett, az elköltségelt összegek és az abból létrejött üzletláncod képvisel. Azért pedig nem kell semmit tenned, csak azt, hogy jól átgondolod és megtervezed az egész felépítését a vállalkozásodnak és visszaforgatod pl. az ev.t egy minimális nyereség szintig, a jövedelmet meg nem az ev-n keresztül veszed ki.

2019. márc. 7. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Ezekről tudtam eddig is, akár itthonról indíthatok céget akár az USA -ban, akár máshol aminek nem kell itthon adóznia, ott meg azért nem mert helyben nincs tevékenység, de ez nem az én utam. Meg átlátszó trükkök. Akkor mennek utána ha épp olyan szél fúj. Rengeteg kamut lelepleznek csak akarat kérdése, hogy mikor. Számomra egy vállalkozás akkor értékes, ha csalások nélkül is életképes. 10 év múlva is hitelképes, válság alatt is működőképes.


Érdekes, hogy az eredeti kérdést senki se volt képes megválaszolni :)


Akár csalással, akár nem ha marad mit kivenni akkor is egy döntési helyzet, hogy kivét vagy osztalék.


Nincs szükségem eszközökre, van mivel járnom, van laptop, telefon, minden ami kell, ilyenekből nem kell több. Azt meg nem csinálom, hogy veszek aztán ha keresik sehol.


Házat meg autót se akarok, mert ha abbahagyom ezek mind adóköteles jövedelemnek fognak számítani, na akkor aztán nem fogok tudni dönteni. Ilyeneket nem akarok belevinni a vállalkozásba. Új telephelyeket se akarok, én ezen az egyen mindent megcsinálok, minden további csak felesleges költség. Hiába lehet elszámolni, ha nem kell.

2019. márc. 7. 15:36
 10/12 anonim ***** válasza:

Ezekről tudtam eddig is, akár itthonról indíthatok céget akár az USA -ban, akár máshol aminek nem kell itthon adóznia, ott meg azért nem mert helyben nincs tevékenység, de ez nem az én utam. Meg átlátszó trükkök. Akkor mennek utána ha épp olyan szél fúj. Rengeteg kamut lelepleznek csak akarat kérdése, hogy mikor. Számomra egy vállalkozás akkor értékes, ha csalások nélkül is életképes. 10 év múlva is hitelképes, válság alatt is működőképes.


Akkor nem jól osmeref vafy értelmezed.Nem azt irtam, higy fiktív dolog tevékenységek nélkül. Knt nen azért 0 vagy 5-20% a járulék mert papíron 0 az eredmény, hanem mert kisebb az adokulxs ugAnakkora jovedelenre kivetre mint itthon.

Emiatt nen ustalaltak nalam sem 2009-ben semmit, mert legális minden és így túl is éltük a 2008-as válságot is.Azota meg evente 20-40% ev. bevétel növekedés van, amire a bankok hitelt a pályázat kiírói meg tamogatasokatadnak évről évre. pl tavaly ossteseb 5,5 milliót fejlesztésre ami miatt idén megint ugrásszerűen nő a becetel a második negyedévtől és azzal együtt a profit is, de el is éri lassan azt a szintet ahol ki kell ezt a projektet is léptetni már az ev. kategóriából (2020 II. negyedéve) .


A cégértéket pedig eleve visszaveti, ha sokáig beragadsz egy pontra és sok az "indokolatlan" kiadásod bérköltségre, pláne hogy kiveszed a toje tartalékot a vállalkozásból így, egy krach idejére.


De Te tudod.Szerintem nem véletlenül nem számol ev.-kent szinte senki ilyen jellegű "optimalizálást ", amire rákérdezel mert vannak hatékonyabb módszerek erre.

2019. márc. 7. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!