Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Katás EV vagyok, és tavaly...

Katás EV vagyok, és tavaly novemberben számláztam egymillió feletti összeget egyszerre, egy megrendelőnek. Mit és hogyan kéne bejelentenem?

Figyelt kérdés
Vagy már korábban kellett volna?

2019. márc. 7. 17:25
 1/8 anonim ***** válasza:
Február 25 volt a KATA bevallás határideje, ekkor kellett volna ezt is. Privátban segítek bővebben ha gondolod.
2019. márc. 7. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A határidőig kellett az egészet, a KATA nem nézi egyenként mennyi a számla, az összes a lényeg. De szerintem ilyen összegeknél havi 5 ezer egy könyvelőért akinek leadod a számlákat és mindent intéz nem sok és nem kell ezzel foglalkozni, mert ő ért hozzá, ebből meg az látszik hogy te nem.
2019. márc. 7. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
53%

Ezt szajkózom én is, hogy KATA-sok állapodjanak meg egy könyvelővel, hogy nem kell minden hónapban, de negyedévente - félévente fizet X összeget, ezért cserébe bármikor kérdezhessen tőle. De neeeem, a KATA-sok (pedig én is az vagyok) nagy része szentül meg van győződve róla, hogy majd Ő tudja... Aztán kiderül, hogy mégsem...

Csak addigra már késő lesz...

2019. márc. 7. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Bak Norbert ***** válasza:
68%

Nem csak katasnak nem kötelező a könyvelő alkalmazása, hanem unblock az egyéni vállalkozóknak, adózási módtól függetlenül.


De alapból nem is ezzel lenne a baj, hanem ha csak olyan vállalkozna, aki nem csak elhiszi ezeket az " urban legendeket" és a másik katas szavára kiváltja a vállalkozóit, lesz ami lesz alapon, mert "ócsó" nem kell adózni, nem kell könyvelő , hanem lenne hozzá kompetenciája is.


Na ebből van a legtöbb, akinek semmi előzetes rálátása, üzleti terve, stb-je nincs. De még terjeszti is a maga által is elhitt "hülyeségeket". Nem lenne ennyi felszámolt vállalkozás, meg ilyen jellegű kérdés sem.

2019. márc. 8. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
52%

Osztom a nézetedet, Norbi :-)

Nem véletlen, hogy amikor valaki megkérdezi, mennyibe kerül a vállalkozói kiváltása, akkor én itt "osztom az észt", hogy nem a vállalkozói kiváltása a sok, hanem az adózás, a költségek, stb.

mert ugye mit látnak kívülről? Hú, milyen könnyen ki lehet váltani a vállalkozóit, akár online is, pillanatok alatt, akkor gyerünk, vállalkozzunk, csináljuk meg életünk buliját, pillanatok alatt gazdagok leszünk, stb. Aztán amikor leírom, hogy főállásban MIN. 50 ezer ft az adó, akkor van a meghökkenés. Nem érdekel, ha 100 -szor kell leírnom, ha csak egy embert is sikerült így megfontoltságra bírni vagy adósságba keveredéstől megmenteni, akor már megérte :-)


Kérdező, amit most leírtam, nem Rád vonatkozik, bocs, hogy kicsit elkanyarodtunk - de az azért Rád is igaz, hogy egy könyvelő nagyon elférne Neked is :-)


Leadtad febr. 25-ig az adóbevallásodat? Gondolom, nem, mert akkor már bejelentetted volna az 1 milliót is.

2019. márc. 8. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok, koszonom a választ mindenkinek. Van könyvelőm, és azt hiszem le is lett adva a bevallásom, bár legutoljára február 25. előtt beszéltem vele, szóval akár az is elképzelhető hogy mégsem.


Ez az egymilliós cucc viszont nekem is csak most jutott eszembe, ezért is kérdeztem meg itt gyorsan. Nincs valami pótnyomtatvány erre vagy ilyesmi?

2019. márc. 8. 12:01
 7/8 anonim ***** válasza:

Nos, én nem tudom, Te hogy csinálod a könyvelővel a az éves adóbevallást, de az én könyvelőmmel a következőképpen csináljuk: elviszem az ÖSSZES számlát, ami év közben keletkezett, ő azt beviszi egy Excell táblázatba, sorszám, összeg szerint, majd összesíti.

Ekkor a könyvelőnek észre kellene vennie az 1 milliós számlát.

Elképzelhető, hogy észre is vette és le is jelentette. Nem beszéltél még vele erről?

Kérdezd meg Őt, lehet, már automatikusan meg is csinálta.

2019. márc. 8. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
50%

Jajjj, erre csak most eszméltem, mit is írtál:


" és azt hiszem le is lett adva a bevallásom, bár legutoljára február 25. előtt beszéltem vele, szóval akár az is elképzelhető hogy mégsem."


Bakker, komolyan mondod, hogy vállalkozóként nem tudod, hogy megtörtént-e a HATÁRIDŐRE történő éves adóbevallásod vagy sem????

Hát mindjárt sírva fakadok...

2019. márc. 8. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!