Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Lehet-e úgy családi vállalkozá...

Lehet-e úgy családi vállalkozást csinálni, hogy a nyugdíjas anyós váltja ki a vállalkozóit, de a gyereke dolgozik?

Figyelt kérdés

Egy másik kérdésben olvastam, hogy a nyugdíjasnak fele annyi adót kell fizetnie, ha ő váltja ki a vállalkozóit.

Ez igaz egyáltalán?



2019. márc. 11. 03:54
 1/4 anonim ***** válasza:
Lehet, de a gyereke után a járulékokat meg kell fizetnie ugyanúgy,olyan mértékben ami rá vonatkozik. Önmaga után csak kivét esetén kell fizetnie járulékot.
2019. márc. 11. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Kösz. Remélem, nem fogalmaztam trehányul; de igazából felnőtt, családos gyerekkel -papíron- közös vállalkozásra gondoltam. Aki, mert felnőtt, a saját személyes adóit-miegymást már maga fizetheti.

Pl mondjuk könyveléseket csinálnak, a férj-feleség, és inkább az egyikőjük már nyugdíjas anyukája váltja ki a vállalkozóit, hogy kevesebb adót kelljen a vállalkozói után fizetni.

2019. márc. 11. 06:14
 3/4 anonim ***** válasza:

Lehet, csak mondjuk a könyvelés példa nem túl jó, ha pont ez a kérdés :-).


Illetve pont ennek kapcsán, azért arra is érdemes figyelni, hogy lehetőleg olyan tevékenységet végezzenek amihez van releváns képesítése is a gyerekeknek és értnek is hozzá.


A munkavállaló gyerek után a járulékot a munkaadó anyós (is) fizeti, nem csak a gyereke önmaga után. De léteznek adókedvezmények, bérköltség támogatások amik igénybe vehetők, így és nem mintha a gyerek váltaná ki az ev.-t.


Mivel akkor nem biztos, hogy tudná érvényesíteni önmagára, míg az anyós a gyerek , mint munkavállaló után már igen.


Viszont az anyós ev. esetén teljes felelősséggel tartozik a gyerekek tevékenysége iránt, és mint nyugdíjas akár a nyugdíjából is köteles lehet ezekért helytállni, probléma kártérítés, stb. esetén.

2019. márc. 11. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Van még egy fontos dolog - ha még nem törölték el, ezt sajnos most nem tudom pontosan, de nézzetek utána:

Ha valakinek nyugdíj mellett van vállalkozása, akkor x összeg (bevétel) fölé nem mehet, különben elveszti a nyugdíját vagy valami piszok magasat kell adóznia . mondom nem tudom pontosan.

2019. márc. 11. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!