Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » KATA-s EV szüneteltetésekor...

KATA-s EV szüneteltetésekor kell 19T1041-et beküldeni vagy csak a T1011-et?

Figyelt kérdés
19T101E a szüneteltetés, viszont nem világos, hogy a 19T1041-es azt annak kell aki mást foglalkoztat vagy annakis aki saját maga az Egyéni vállalkozó és a szüneteltetés miatt esetleg változást kell bejelenteni.

2019. márc. 12. 14:23
 1/8 anonim ***** válasza:
anyám borogass.... mit akarsz tulajdonképpen bejelenteni? nincs másik jogviszonyod és eü szolgáltatási járulékra akarsz bejelentkezni, mert akkor t1011, 1041-es elvileg nem kell, hacsak korábban be nem küldted....
2019. márc. 12. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

KATA-s Egyéni vállakozást szüneteltetni és bejelentkezni a havi 7500Ft-os EÜ biztosításra.

Az meg van, meg is kaptam a fizetési határidőket, de nem tudom hogy a

T1041-en be kell-e jelenteni a változást, hogy a biztosítási jogviszony szünetel mint egyéni vállalkozó, és hogy adott dátumtól meg új biztsítási jogviszony van.



Nem tudom miért írják hogy kell T1041 ha azt mondod nem kell.


[link]

2019. márc. 12. 17:08
 3/8 A kérdező kommentje:
Annak idején be lett küldve a T1041 sok évvel ezelőtt, de most nem akarja megnyitni az ÁNYK, nem tudom már mi volt benne.
2019. márc. 12. 17:12
 4/8 anonim ***** válasza:
sima ev-nek kell, katásnak elvileg nem, de ha anno be lett adva, akkor le kell zránod a jogviszonyt rajta, ezért írtam hogy jó lenne tudni mikor mi ment be. Saját ügyfélkapudon ebeven kérdezd le a biztosítottsági adataidat, akkro látod hogy mi lett jelentve
2019. márc. 13. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Megnézem köszönöm!


Hiába akarom megnézni a régen beküldött T1041-et, nincs megfelelő nyomtatványsablon hibaüzenetet ad az ányk. v.2.88.0 verziója.

2019. márc. 13. 05:31
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem fogod tudni a nyomtatvány sablon hiánya miatt, ebev rendszeren belül tudod lekérdezni, hogy mikor mi lett bejelentve....
2019. márc. 13. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ugye ezért kéne egyszer legalább egyszer néha az a fránya könyvelő....
2019. márc. 13. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

ez sajna így van :D


az EBEV meg hibát ír, meg azt sem tudom mit kérdezzek le, és abban mit nézzek.


Összesítő jelentés adatainak lekérdezése?

2019. márc. 13. 13:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!