Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Be kell jelenteni ekkora...

Be kell jelenteni ekkora mértékű ingóság eladását?

Figyelt kérdés

Eladtam a pc-m eBay-en 250.000Ft-ért.

Paypalról átutaltam a bankszámlámra a pénzt.


Én úgy tudom elvileg 600k-ig nem adóköteles (mást nem adtam el még az idén), de most kb mindenki azzal csesztet hogy ebből úgyis nav eljárás lesz még akkor is ha nem adóköteles, mert milyen nagy összeg, és mekkora fejfájást okoztam majd ezzel magamnak. Anyám szerint be kellene jelenteni a navnál hogy ez az összeg honnan van, de persze nem tudja hogy hol/hogy kell.


Szerintetek?


2019. márc. 16. 17:13
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell.
2019. márc. 16. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
És lesz ebből valami? Már tényleg eléggé beparáztattak hogy majd hetente járkálnom kell ha lesz valami...
2019. márc. 16. 18:00
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem miért gondoljátok azt, hogy ebből lehet bármi is, mikor ez nem adóköteles jövedelem, ráadásul az összeg is elég kicsi.
2019. márc. 16. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Azt hajtogatja mindenki hogy több mint 2 havi jövedelmük :D (120 nettóval számolva kb havonta, nem vagyunk annyira gazdagok)


Hát remélem tényleg nem lesz semmi, ha meg igen akkor hamar vége lesz és nem hónapokig kell ide-oda járkálnom.

Köszi a megnyugtatást amúgy :)

2019. márc. 16. 19:17
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen jól tudod, évi 600 ezerig eladhatod a cuccaidat, a kutyát nem érdekel. 250 ezer forint "aprópénz", akkora pénzmozgás senkinek nem tűnik fel. Ha heti kétszer érkezne ekkora összeg a számládra, az már más, akkor lehet, hogy megkérdeznék egy idő után, de így senkit nem érdekel. És ha meg is kérdezné a NAV hogy honnan van a pénz, megmutatod a levelezést, hogy eladtad a számítógépet, aztán jónapot.
2019. márc. 16. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
75%

Az adótörvény alapján magánszemély az ingóságait évi 600 ezer forint bevételig úgy értékesítheti, hogy nem kell utána jövedelmet megállapítania, és fizetnie SZJA-t.


SZJA törvény 58. § (9) bekezdése:


"Az (1)-(8) bekezdésben foglalt rendelkezésektől függetlenül nem kell a jövedelmet megállapítani az ingó vagyontárgyak átruházására tekintettel megszerzett bevételből - ide nem értve, ha a bevételt a magánszemély egyéni vállalkozóként szerzi meg -, ha a bevétel az adóév elejétől összesítve nem haladja meg a 600 ezer forintot."


Nem másokra kell hallgatni, a törvény egyértelműen kimondja, hogy nem kell!

2019. márc. 17. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
600e Ft egy vicc
2019. márc. 17. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Mi benne a vicc?


Adót fizetni csak akkor kell, ha keletkezik belőle adóköteles jövedelmed. Mindegy, hogy hány millió bevételt értél el ez által... :)

2019. márc. 17. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
250 ezer forint egyenesen lófütty, a kutyát nem fogja sosem érdekelni és ha érdekelné is, jóval a 600 ezres határ alatt van. Mellékesen megjegyzem, hogy a 600 ezres határ is elég nevetségesen kicsi, senkinek nem jutna eszébe ezt leadóznia (pláne, ha készpénzben fizették ki).
2019. márc. 17. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, megy mindenkinek a plussz :)


Amúgy a családom szerint sem lett volna baj belőle, csak ügy, nameg fejfájás.

2019. márc. 17. 19:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!