Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Külföldön élek, itthon vagyok...

Külföldön élek, itthon vagyok 1 hónapig. Van bármilyen mód, hogy alkalmi munkát vállaljak, de ne kerüljek vissza a rendszerbe (TB, adóbevallás)?

Figyelt kérdés
2019. márc. 19. 07:42
 1/5 anonim ***** válasza:

Az egyszerűsített foglalkoztatással (alkalmi munka) nem kerülsz be a rendszerbe mert X összegig adómentes és nem fizetnek utánad TB-t sem.

Viszont egy héten csak 5 napot és egy hónapban max. 15 napot dolgozhatsz egy foglalkoztatónál.

Amúgy ilyen rövid időre max. építőiparban alkalmaznának, szerintem.

2019. márc. 19. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
sok a feketemunka szóval hajrá
2019. márc. 19. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Meg sem kell adnom TB vagy adószámot?

Anno egy rémálomvolt mindenhonnan kijelentkezni, úgyhogy meg sem akarom kockáztatni, hogy visszakerüljek.

2019. márc. 19. 11:53
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát az adataidat el fogják kérni a napi bejelentéshez, szerintem az adószámot is, de meg van határozva, hogy mennyi összeg felett nem kell adót fizetned.

Keress rá, "egyszerűsített foglalkoztatás, adómentes összeg" címszóval.

2019. márc. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Vállalhatsz nyugodtan. Attól, hogy az adataid meg kell adnod, nem kell majd újból kijelentkezned.

A bejelentéskor a nyomtatványon bejelölik, hogy külföldön van biztosításod. (19T1042E nyomtatvány A munkavállaló azonosító adatai rovat 4-es pont)

Adóbevallást csak akkor kell csinálnod róla, ha meghaladtad a mentesített összeget (de azt se egy nagy kunszt megcsinálni)

2019. márc. 19. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!