Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Miért van szükség adóbevallásra?

Miért van szükség adóbevallásra?

Figyelt kérdés
Magánszemély vagyok bejelentett munkahellyel. Tehát, ha jól értem, akkor a cég is adózik utánam, illetve az én béremből is levonják az adókat. Akkor miért kell arról nyilatkoznom, hogy az ügyfélkapun lévő tervezet, illetve a számomra átadott éves elszámolás egyezik? A pénzt megkapta már az állam, akkor miért ellenőrizzem saját magamat?

2019. márc. 27. 06:53
 1/4 anonim ***** válasza:
78%

Csak rá kell bólintanod, ahogy te is írod:

"az ügyfélkapun lévő tervezet, illetve a számomra átadott éves elszámolás egyezik?"

Mi van ha a cég részéről volt hiba?

Főleg azt várják, ha van más forrásból származó bevallásköteles jövedelmed. Nem mindenkinek olyan egyszerű, hogy az az egy jövedelme van. Ugyanakkor beleszámítanak a nyugdíjalapok, le kell csekkolnod, stimmel-e vagy egyáltalán elszámolták-e, és rendelkezned kell az 1%-ról is.



Hidd el, ez egy aranyélet. Voltam vállalkozó, minden évben vért izzadtunk a bevallással, ehhez képest egy oké gombot megnyomni maga a paradicsom. Két havi meló vs 3 percnyi meló. Én borzasztóan élvezem.

2019. márc. 27. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
78%
Én például év közben nem veszem igénybe a családi kedvezményt, így adóbevalláskor egy összegben igénylem vissza.
2019. márc. 27. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Azért kell az adóbevallást ellenőrizni, mert származhat máshonnan is bevételed (megbízási szerződés, ingatlaneladás, szerencsejáték, stb.) valamint vannak adókedvezmények, amiket vagy tudsz érvényesíteni vagy nem (családi adókedvezmény, bizonyos tartós betegségek esetén, stb). Ezeket mind ilyenkor tudod beírni.
2019. márc. 27. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat!
2019. márc. 27. 10:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!