Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » KATA után melyik adózási...

KATA után melyik adózási rendszerben kell a legkevesebb adót/járulékot befizetni?

Figyelt kérdés
2019. márc. 31. 19:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Ezt csak azért írom, mert engem is erdekel
2019. márc. 31. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ez rettentő sok dologtól függ, nem lehet erre így egzakt választ adni. A kata nagyon divatos manapság, de én sok ügyfelemet lebeszéltem róla, mert egyszerűen nem éri meg neki, sima SZJA tv szerinti vállalkozóként jobban járnak. De ez nyilván nem mindenkire igaz. Nem lehet ráhúzni, hogy az egyik jobb, a másik kevésbé jó. Egyedileg kell értékelni a lehetőségeket és az alapján dönteni, higy neked mi a jó.

Igenis van akinek a kata jó, van akinek a kiva, van akinek a sima költségelszámolásos ev, de akad akinek a kft éri neg a legjobbab.

2019. márc. 31. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Itthon tiszteletdíjas kft tag vagy munkaviszonyos kft tag ( ha releváns az adókedvezmények érvényesítése ) , aminek az egyik tagja, angol vagy ciprusi ltd., ( 0% szja, vagy évente 3 millió adómentes jövedelem, 27-28 millióig áfamentességi határ, nem 12 mint itthon, de itt kérdés mennyire szempont a kivét az első 3 évben ) Járulék szempontjából meg pl. svájci gmbh, vagy ha nem releváns a kivét, akkor sima szjas ev.-ből tisztán apporttal kft és kezdődik elölről.
2019. ápr. 1. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Így van ahogy a második írja.

Sose voltam KATÁs, de 3 gyerek mellett, mellékállásban dolgoztam webdesignerként, újabban kereskedőként. Sose fizettem egy garas adót sem, de ha főállásban csinálnám, akkor is kijönnék havi 10 ezer alatt.

Szóval igen, több dologtól is függ az adók és járulékok mértéke.

2019. ápr. 1. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

#1

[link]

2019. ápr. 1. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!