Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Miért van az, ha elmondom az...

Miért van az, ha elmondom az embereknek, hogy könyvelőként dolgozom néhány hónapja akkor rögtön egy csomó kérdéssel fordulnak felém és elvárják hogy tudjam is a választ rá?

Figyelt kérdés

Ahhoz hogy az ember olyan szintre jusson, hogy adózási, cégalapítási tanácsokat tudjon osztogatni legalabb 5 év tapasztalat szükséges nem?

Nem rég végeztem a sulival és felvettek egy cégnél könyvelni számlákat, áfát visszaigényelni meg jelentéseket küldeni a vezetőségnek a pénzáramlásokról, havi bevételekről, tartozásokról stb.


Az emberek nincsenek tisztában azzal, hogy a könyvelés egy nagyon tág fogalom?


Hogy kellene elmondanom mi a foglalkozásom anélkül, hogy olyan kellemetlen helyzetekbe kerülök, hogy kérdésekkel bombáznak amire nem tudom a választ?


2019. ápr. 3. 12:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne mondd el! Az informatikusok amúgy ugyanígy vannak ezzel. "Az miért lehet, hogy a Facebook mostanában lassabban jön be?" :-)
2019. ápr. 3. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szomszédom a NAV-nál dolgozik, fullon van ismerősök kérdéseit illetően. Közben csak a postázást végzi ott, nem adóellenőr. Mégis mindenki azt hiszi, ha a NAV-nál dolgozik, biztosan mindent tud.


A NAV-nál takarítónők is dolgoznak... :)

2019. ápr. 4. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Azért ez nem ugyanaz :)

Ő neki az kellene mondania, hogy postásként dolgozik a NAV-nál.

Én meg ha könyvelőként dolgozom akkor nem tudom mit mondjak. Hazudnom kellene, hogy csak takarítok vagy max rendszergazda vagyok :)

2019. ápr. 4. 10:15
 4/7 anonim válasza:

Indíts azzal hogy pályakezdő vagy. Megkérdezik hol "most tanulok bele, és csak néhány hónapja kezdtem, könyvelő vagyok. Néhány év múlva már sokkal többet fogok tudni, mert ez egy elég összetett terület."

Ezzel le is hűtheted őket és valószínűleg nem tesznek fel kérdéseket.

2019. ápr. 4. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

4


Ez jó.


De az igazság az hogy lehet 5 év múlva sem fog tudni az ember mindent. Mivel könyvelésen belül is lehet szakosodni sok mindenre. Ezt is el kell magyaráznom majd

2019. ápr. 4. 10:57
 6/7 anonim válasza:
100%
Akkor elég annyit mondani hogy pályakezdő könyvelő vagy (vagy kezdő könyvelő) és hogy ez egy nagyon összetett terület. Mondhatod nyugodtan hogy az alapoknál tartasz, a megtanultakból profitálsz és mélyebb belelátásod nincs a dolgokba (mert frissen végeztél).
2019. ápr. 4. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

6


Oké köszi ez jónak tűnik.

Kicsit hosszas magyarázkodás de legalább tudni fogják mi a szitu :)

2019. ápr. 4. 15:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!