Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha szüneteltetem a KATA-s...

Ha szüneteltetem a KATA-s vállalkozásom október óta akkor is be kell fizetnem a kamarai hozzájárulást?

Figyelt kérdés
2019. ápr. 4. 13:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát tőlem most kérték be öt évre visszamenőleg (eddig azt sem tudtam, hogy létezik ilyen), és minden évre ötezer, attól függetlenül, hogy tavaly 2 hónapig szünetelt, 2017-ben egy hónapig, 2015-ben meg összesen 2 hónapig működött. Szóval ez nincs arányosítva.
2019. ápr. 4. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Én ezt úgy értelmezném, hogy pl. 2018ban működött, 2019ben pedig még egy napot sem... Akkor mire fizessek?
2019. ápr. 4. 14:03
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Abban az évben kell megfizetni, amikor legalább egy napot aktív volt, ergo 2018-ra igen, 2019-re pedig nem (egyelőre). A kamarához be kellett (volna) jelenteni a szüneteltetés tényét és akkor nem követelnék rajtad most. Lehet ez maradt el, de lehet pótolni. Ha megszakítod a szüneteltetést és újra aktív lesz a vállalkozás, akkor ezt is jelenteni kell a kamara felé és csak ekkor lesz esedékes az 5.000 Ft. Ha az egész 2019-es évben szünetelő a vállalkozás (és le van jelentve a kamara felé), akkor nem kell idénre fizetned.
2019. ápr. 4. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítséget!

Akkor jól gondoltam. Tényleg nem jelentettem be a szüneteltetést, pótolni fogom.

2019. ápr. 5. 01:35
 5/5 Győri Attila válasza:
Bár egyértelmű lenne de azért leírom. Az iparűzési adó alól is mentesülsz időarányosan ha és amennyiben bejelented a szüneteltetést, ez nem a NAV hanem a székhelyed szerinti Polgármesteri Hivatal Adóosztálya.
2019. ápr. 6. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!