Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mennyi idő, míg ellenőrzik az...

Mennyi idő, míg ellenőrzik az eSZJA bevallást?

Figyelt kérdés
Módosítottam rajta egy olyan dolgot, amely lényegében nem változtatott semmit a bevalláson (visszaigényléshez adtam meg adatokat), majd beküldtem. Bár elvileg volt rajta pár "Normál hibák", de szerintem ezt elfogadják, mivel nem nyúltam bele a tervezetbe, ráadásul beadás előtt összehasonlítottam a tervezetet és a bevallást, teljesen megegyezik a visszaigénylős részt kivéve. Azért vagyok arra kíváncsi, hogy mennyi idő alatt dolgozzák fel, mert nem tudom, hogy hibás lesz-e vagy sem. Honnan tudom, hogy feldolgozták, vagy hogy hibás, hova kapok erről üzenetet, ügyfélkapu?

2019. ápr. 12. 06:49
 1/6 A kérdező kommentje:
Már nem lényeg, rájöttem. "Beadott", ezt írja, ha "Elfogadott" lesz, akkor jó. :)
2019. ápr. 12. 06:57
 2/6 A kérdező kommentje:
Bár nem biztos. Ezt lehet, csak az elfogadott tervezetre értik.
2019. ápr. 12. 07:01
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen, azaz, talán a feldolgozottak közé teszi majd. Na mindegy, jól megbeszéltem magammal. :D
2019. ápr. 12. 07:08
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia, jól következtettél, ahogy magaddal megdumáptax 🙂 én még mindig az a típus vagyok, aki letölti a nyomtatványt, nekem mindenkinél sokat kellett pótolni, mivel néhány ügyfelemnek adóigazolást is kellett kérnem, így tudom, hogy idén is kb 2-3 hét és feldolgozzák, ha valami nem jó, ügyfélkapus üzenet megy.
2019. ápr. 13. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de beadas utan 1-2 nappal mar meg is jelent az SZJA adoszamlan a terheles arrol az osszegrol amit bevallottam es be kell fizetni (illetve mar befizettem korabban igy tobblet eltunt es nulla lett az adoszamla egyenlege).
2019. ápr. 13. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ha megjelenik a folyószámlán az összeg, akkor elfogadták?
2019. ápr. 15. 15:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!