Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha egy ismerősömnek volt...

Ha egy ismerősömnek volt kb.50-60 ezer forint bevétele amit nem jelentett be és így nem adózott belőle, mekkora büntetésre számíthat?

Figyelt kérdés

#büntetés #NAV #adózási kötelezettség elmulasztása
2019. ápr. 12. 16:23
 1/9 anonim ***** válasza:

Hogy szerzi ezt a bevételt?

Ha minden hónapban anyuci, apuci adja neki akkor semmi gond.

2019. ápr. 12. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem :) Adóznia kellene belőle. Egy hónapig volt egy olyan munkahelyen, ahol minimálbérre volt bejelentve és a maradék összeget kézhez kapta. De most valaki feljelentette őt a NAV-nál és vizsgálatot indítottak ellene.
2019. ápr. 12. 16:28
 3/9 anonim ***** válasza:
A munkáltatót fogják megbüntetni, de nagyon.
2019. ápr. 12. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Akkor csak elméleti szinten érdekel a kérdés, hogy ekkora be nem jelentett összeg után mennyire szoktak büntetni?
2019. ápr. 12. 16:54
 5/9 anonim ***** válasza:
Hogy lehetne bizonyítani, hogy ilyen hatalmas összeget nem adózott le? A nagymamájától ajándékba is kaphatott volna ennyit.
2019. ápr. 12. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy olyan nehezet kérdeztem :D Tegyük fel, hogy bizonyították és minden. Mennyire büntetnék meg?
2019. ápr. 12. 17:03
 7/9 anonim ***** válasza:
40-50e Ft is lehet a buntetes. Az elmaradt adónak 2-3szorosa plusz késedelmi kamat
2019. ápr. 12. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2019. ápr. 12. 18:24
 9/9 anonim ***** válasza:
Fél ország így kap fizetést. A navnál meg semmit nem tudnak, Amiről papír van az a mérvadó, be voltam jelentve magyarországon 8 órába, ausztriában dolgoztam napi 10 órában, nem is rossz pénzért, a pénzem 80%át feketén kaptam. Egyszer berendeltek a navhoz, Elkezdi a nő ausztriában dolgozik havi 110 ezer forintért? mondom igen, elkezdi miért, hát a munka szeretetéért. Nem lehet fogást találni. Nekem havi 500e volt adózatlan.
2019. ápr. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!