Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha alanyi adómentes vagyok és...

Ha alanyi adómentes vagyok és belföldi vállalkozónak számlázok szolgáltatást, ez nem működhet így?

Figyelt kérdés

Néha német, néha belföldi vállalkozásoknak számláznék szolgáltatásért cserébe, amit ők nem értékesítenek tovább.

Az egyszerűség kedvéért áfamentes szeretnék lenni.


- ha német vállalatnak állítok ki számlát: jelzem a számlán, hogy adófizetési kötelezettségi keletkezik és majd ő németben bevallja / áfázik utána

- ha magyar vállalatnak, akkor pedig... (?) itt elakadtam hiszen valakinek áfát kell fizetni, de ki fogja befizetni, ha én alanyi mentesként áfamentes számlát állítok ki...


Köszönöm előre is a segítséged. (könyvelővel időpont már egyeztetve van, az okosabb kérdések miatt szeretnék egy körülbelüli választ kapni) Köszönöm előre is :-)


2019. ápr. 17. 12:39
 1/1 anonim ***** válasza:
Ha alanyi adómentes vagy, akkor belföldi partnernek áfamentesen állítod ki a számlát. Ez esetben senki nem fizeti be az áfát és senki nem is igényli vissza, úgyhogy az állam nullán van. A könyvelőd is ezt fogja mondani :)
2019. ápr. 17. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!