Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Megváltozott munkaképességű...

Megváltozott munkaképességű vagyok, ha a jövedelmem meghaladja a minimálbér 150%-át elveszítem a rokkantsági ellátásomat. Ilyen esetben ha kiadom a lakásomat, az ebből származó lakbér beleszámít a jövedelembe?

Figyelt kérdés
2019. ápr. 18. 19:00
 1/4 anonim ***** válasza:

"Megváltozott munkaképességű vagyok, ha a jövedelmem meghaladja a minimálbér 150%-át elveszítem a rokkantsági ellátásomat."


Egész pontosan ez úgy hangzik, hogy ha 3 egymást követő hónapban meghaladja a minimálbér 150 %-át.

Tehát, ha Te 2 hónapig többért dolgozol és a harmadik hónaban jóval kevesebbet kapsz, akkor 2 hónapig megint felé mehetsz (jelen esetben kb. bruttó 220 ezer környékén tartunk)


A lakáskiadást nem tudom - ezt inkább meg kéne kérdezned a Rehabilitációs intézettől.

2019. ápr. 18. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
64%

" A rehabilitációs ellátást meg kell szüntetni, ha a rehabilitációs ellátásban részesülő keresőtevékenységet folytat, és jövedelme 3 egymást követő hónapon keresztül meghaladja a minimálbér 150 százalékát,valamint más rendszeres pénzellátásban részesül, ide nem értve a keresőképtelenségre tekintettel folyósított táppénzt, baleseti táppénzt, valamint az Ebtv. 42/C. § (1) bekezdés b) pontjában foglaltakra tekintettel megállapított gyermekgondozási díjat,"


Tehát keresőtevékenységből szerzett jövedelme nem lehet a megszabott korlát felett.


A bérbeadási tevékenység nem számít keresőtevékenységnek, mivel azt a Flt. törvény alapfogalma köré építi, az pedig keresőtevékenység alatt leegyszerűsítve a munkaviszonyt, egyéni vállalkozást érti.


"Más rendszeres pénzellátás" fogalmába sem számít bele, mert ez nem pénzellátás. :)


Olvasatom szerint nem kizáró ok a bérbeadás. Ha valaki belekötne, jogilag teljesen védhető a dolog.

2019. ápr. 19. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
40%
Szóval slumlordkodás az megy, de segélyt azért adjanak. Imádnivaló.
2019. ápr. 19. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kedves Utolsó Válaszoló!


Megváltozott MUNKAKÉPESSÉGŰ emberről beszélünk, nem olyanról, aki tudna dolgozni teljes értékű emberként.


Ha van olyan jogszabály, amely biztosít számára ellátást és jogosult rá, bolond lenne nem kérni. Ha a jogszabály engedi, hogy munkával kiegészítse az ellátását, de korlátozza például jövedelemszinten azért, hogy ne nyerészkedés legyen a cél két helyről szerzett bevétel miatt, mi rosszat látsz benne?

Jogosult rá? Igen. Dolgozhat mellette bizonyos feltételekkel? Igen. Akkor mi a bajod, ha megteszi?

Örülj neki, ha Neked nincs olyan bajod, ami miatt "rokkantnak" minősülnél.

2019. ápr. 20. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!