Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Alibabáról nem is tudnék...

Alibabáról nem is tudnék rendelni, adózás, vám nélkül?

Figyelt kérdés

Szóval ugye ott ár alatt vannak a dolgok.

Néztem magamnak termékeket.

De max 10 db-ot vennék, olyan 46 ezerért.

Mert csak így lehetne. A többit meg eladnám vaterán, jóval ár alatt. (és azért lenne is rá igény)

Mivel itt nem cégként veszem, vagy kereskedőként, hogy működik az adózás, és a vám?

Vennék egy nagy doboz 46k értékű termékeket, az megfognák a határon? Akár dpd, fedex,stb hozná.

Vagy hogyan lehet ezt úgy hogy előre rendbe legyen. Mibe kerül. stb stb.

Vagy milyen érték határok vannak?

Mert ebay-ról is rendeltem már 20k, 32k értékben, igaz kis csomagok voltak mondhatni. És talán nem is volt a dobozva írva az érték, de simán át jött.

Ja és nem hamisított termékekről van szó, mert azt gondolom nagyon nézik.

Reprodukciókról, újra gyártott termékek lennének.

Régi kori katonai, Bőr tokok, sátorlapok, stb.



2019. ápr. 30. 11:43
 1/9 anonim ***** válasza:

Először is ott kezdődik az egész, hogy ha nem egy-egy terméket rendelsz, akkor x összeg felett - mivel nem EU-ból érkezik, bizony rámegy a termék ára+ postaköltségre a 27 % ÁFA !!! Innnetől mindjárt már nem is tudod áron alul eladni a Vaterán - meg ahhoz egyébként is vállalkozói kellene, hogy üzletszerűen árulj - már ha legálisan szeretnéd a dolgokat csinálni.


Az értékhatárok itt vannak - még ha egyszer-egyszer át is csúszik magasabb értékű csomag a Vámon, rendszeresen biztosan nem.


"2. EU-n kívüli vásárlás (pl. USA, Kína)

Itt már egy kicsit bonyolultabb a helyzet

Magánszemélyek között (GIFT jelölésű):

0 - 45 € (~12.690 Ft) között vámmentes

45,1 - 150 € (~42.300 Ft) között vámmentes, de 27% ÁFA terheli

150,1 - 700 € (~197.400 Ft) között 2,5% vám és 27% ÁFA terheli

700,1 € felett: kereskedelmi vámtarifa* és 27% ÁFA terheli


Cég - magánszemély között (pl. ebay-ről rendelt áruk):

0 - 22 € (~6.204 Ft) között vámmentes

22,1 - 150 € (~42.300 Ft) között vámmentes, de 27% ÁFA terheli

150,1 € felett kereskedelmi vámtarifa* és 27% ÁFA terheli


*kereskedelmi vámtarifa: jogszabály alapján egyes áruk, árucsoportok külön kategóriát képeznek, a vám mértéke kategóriánként változó 0-12%-ig terjedhet



!!! FONTOS MINDIG A POSTAKÖLTSÉGGEL EGYÜTT SZÁMÍTOTT ÁR SZÁMÍT !!!

(Ez valami írtó nagy hülyeség, de gyakorlatba sajnos így van, azaz ha olyan árkategóriába esik akkor a ptkg.-re is ráfizeted a vám% majd pedig a növelt összegre az ÁFA%-ot) "


Forrás:

[link]

2019. ápr. 30. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszi.

Akkor ez jelenleg felejtős.

Bár azt honnan tudom, vagy hogyan tudom elintézni hogy rajta legyen az áfa? Előtte kell az leegyeztetni? Vagy az eladóval?

De akkor inkább hanyagolnám.


Viszont akkor itt említetted az árhatárt, ha aliexpresszről rendelek ~40-46 +- ezerért csomagot, az is kétes eset? (mert akkor eddig pont érték határon kívül voltam, ezért nem vettem észre nagyobb gondot)

2019. ápr. 30. 13:09
 3/9 A kérdező kommentje:
Ja bár lehet mivel magánszemélyként GIFT ként megoldható, mit ebay-en.
2019. ápr. 30. 13:11
 4/9 anonim ***** válasza:

Kérlek linkelj már be egyet, hogy kb miket rendelnél (nem pont azt amit kinéztél, lehet hasonló is).


(Azért kérdezem, mert az alibaba-n gyártók kínálják a termékeiket kereskedőknek, nem láttam még olyat, hogy 10 db-ot is vehetnél. Lehet hogy tévedek azért szeretném látni.)

2019. ápr. 30. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

[link]


[link]


Például ezek. De láttam hasonlót Kínából is. Az áruk nyilván nem ennyi, vagy csak figyelem felkeltés. de lehet hogy pl 1000db-nál ennyi az ára. De még így is olcsóbb lenne számomra mintha máshonnan venném. És rákérdeztem és 10db is lehetséges.

2019. ápr. 30. 14:34
 6/9 anonim ***** válasza:
És tényleg. Bocs, hogy kételkedtem (a 2. terméknél valóban írja, hogy min order: 10, azt hittem csak nagyobb mennyiségekben lehet).
2019. ápr. 30. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Laylah ***** válasza:
Aliexpressen nézted már? Az alibaba kereskedőknek van, a "civil" változata az aliexpress.
2019. máj. 2. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Igen, persze. Köszi.

Csak ott is van azért lehetőség arra hogy valami nem csak 100ft-t. :D És kitudja mikor mit szúrnak ki. :D De ha ebay-en nem figyelték a drágább dolgokat, talán itt sem. :D

2019. máj. 3. 10:40
 9/9 anonim ***** válasza:

Ebay-n lehet, hogy úgy árulnak, hogy van európai raktáruk és azon keresztül árulnak vagy eleve az Európai Unióból jön.

Nem véletlenül írtam, hogy egyszer - kétszer lehet, hogy átcsusszan, de huzamosabb ideig biztos nem, a vámosok sem hülék, hogy ennyi "ajándék" jön. Szúrópróba szerűen átvilágítják a csomagokat és ha pl egy laptop vagy egy Iphone jön 22 euró alatti jelöléssel, akkor azért az már csak gyanús... :-)

2019. máj. 3. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!