Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Az adó 1%-nál minimum összeg?

Az adó 1%-nál minimum összeg?

Figyelt kérdés
Ezt arra értem, hogy a nyáron dolgozott pénzem után adóznom kell, de nem az egészből, hanem x összegnél többet kerestem és az x összeg utáni pénzből. Na most ez nekem nem túl sok pénz, kb 25 Ft. De ha fel tudom ajánlani akkor megtenném. Szóval ezzel tudok vmit kezdeni?
2019. máj. 1. 13:31
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem értem a kérdést. Ha készült adóbevallásod és nem minuszos akkor rendelkezhetsz az SZJA-d 1%-val. Tökmindegy, hogy 1Ft-ról vagy 100M-ról beszélünk.


Ezeket az x-eket hagyd, csak megzavarnak.

2019. máj. 1. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha bejelentett diákmunkásként dolgozol, akkor vonnak a fizetésből SZJA-t, annak az 1%-át jövőre majd felajánlhatod, akinek akarod, tökmindegy, hogy hány forint az az 1% ténylegesen.
2019. máj. 1. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

", de nem az egészből, hanem x összegnél többet kerestem és az x összeg utáni pénzből. Na most ez nekem nem túl sok pénz, kb 25 Ft"


Nekem ez egyszerűsített foglalkoztatásnak tűnik, lényegtelen, hogy nyáron dolgozott, attól még nem biztos, hogy diák.


Ha 25,- Ft adókötelezettséged keletkezett, akkor annak az 1 %-ával is rendelkezhetsz, ha befizeted a 25,- Ft-ot az államnak.


Ha nem fizeted be, mert bizonyos összeg alatt nem vagy köteles, akkor nem is tudsz vele szemben 1 %-os rendelkezést tenni.

2019. máj. 2. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!