Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Adóbevallás önellenőrzés...

Adóbevallás önellenőrzés adójóváírás miatt?

Figyelt kérdés

Endometriózisom van és ettől az évtől már én is kapok rá adókedvezményt.

2016 márciusától tudom érvényesíteni. Épp a 2017-es bevallás önellenőrzését csinálom ügyfélkapun.


Az összeg megvan, kitöltöttem az átvezetési és kiutalási kérelmet, mert ugye nem lehet önellenőrzésnél egyből visszautaltatni:

Terhelendő

Adónem kód: 103 összeg: 76500

Jóváirandó

-

Kiutalandó

Összeg: 76500


A számlaszámot is megadtam, ahova küldhetik a pénzt, az önellenőrzési sorokból pedig kitöltöttem az Ell-1-est:

Kötelezettség alapjának különbözete: 76500

Kötelezettség változás: -76500


A problémám az, hogy ha most rámegyek az ellenőrzésre, ezt a figyelmeztetést adja ki:


A rendelkező nyilatkozatok önellenőrzése esetén az ELL-26 - ELL-29. sorok közül legalább egyet ki kell tölteni. (Hibakód=<R125>)



Az Ell-26-os sorban ez van:

ELL-26. A 2017. évben megszűnt magánnyugdíjpénztári tagsági viszony esetén az önkéntes kölcsönös nyugdíjpénztárba átutalt összeg


Az Ell-29-esben pedig ez:

ELL-29-31. sor A nyugdíjbiztosítási szerződés alapján járó kedvezmény összege


Most mit kellene beírnom? Tanácstalan vagyok.



2019. máj. 5. 12:06
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha nem rendelkező nyilatkozat önellenőrzését végzed, akkor semmit.
2019. máj. 5. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

És az mit jelent?

Bocsi de az ilyen hivatalos szövegektől a falra tudok mászni. 3 óra és 1 energiaital kellett, hogy egyáltalán el tudjak jutni idáig :D

2019. máj. 5. 12:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!