Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha tartozàsom van a NAV felé...

Ha tartozàsom van a NAV felé TB ügyben, és nyitok egy bankszàmlàt, mennyi az esély arra, hogy a NAV lehúzza a 33%-ot?

Figyelt kérdés

Kb. 400 000 Ft-os tartozàsom van, amit természetesen rendezni szeretnék majd... de nem most! Most nagy szükségem van a pénzre. Lett egy új munkahelyem, ahol pàr hónapig leszek, viszonylag magas a fizetés, ez elég arra, hogy kicsit rendbejöjjek anyagilag. Egy baj van viszont: csak szàmlàra tudnak utalni, és attól tartok, hogy ha nyitok egy szàmlàt a NAV lekapja a pénzem egy részét.


Az előző munkahelyemen minimàlbéren voltam (120 000 Ft) postàn küldték a pénzt, akkor nem volt baj. Most 200 000 felett fogok keresni, szàmlàra jön majd a pénz.


Mire vàrhatok, mit tehetnék? Köszi a vàlaszokat.


2019. máj. 5. 19:26
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
A 33%-ot nem a bank vonja, hanem a munkáltatód. Amint bejelentenek téged, a NAV szólni fog, hogy tiltásod van és a 33%-ot a munkáltató nem is fizeti ki neked, hanem egyből nekik utalja.
2019. máj. 5. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
De ezt csak viszonylag magasabb fizetésnél teszik, ami nekem lesz, vagy minimàlbérnél is? Mert akkor miért nem vontàk a 33%-ot a 120 000-ből pàr hónapja?
2019. máj. 5. 19:39
 3/17 anonim ***** válasza:
50%

Miért nem mész be a NAV-hoz és kérsz részletfizetési kérelmet - azzal az időt is húznád egy kicsit és apránként rendezni is tudnád a tartozást.

Általában meg szokták adni - csak akkor azt tutira be is kell tartani.

2019. máj. 5. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
A minimálbérből is vonják. Ha nem vonták akkor vagy nem jutott még el a végrehajtásig a tartozásod, vagy feketén dolgoztál.
2019. máj. 5. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Ez is egy megoldàs csak most egy olyan településen vagyok, ahol nincs NAV, ràadàsul mivel mindennap dolgozom szinte a beutazàs is neccessbb. Plusz tartok attól, hogy ilyen fizetésnél ragaszkodnànak a 33%-os levonàshoz, mondvàn, elég marad nekem. Csak az a helyzet, hogy nekem ez a meló idén lesz csak, a magasabb fizummal együtt. Azt hiszem tényleg jobban jàrok, ha hamarosan külföldre utazok megszedni magam pénzzel, mert itt minél többet keresek annàl többet vonnak le.


Viszont ha úgy van mint az első mondja, akkor tökmindegy, milyen névre nyitom a szàmlàt. Kiskapuként próbàltam volna azt is, hogy màs nevére utaltatom a pénzt, de így jöhet nekem is. Nem tudok mit tenni, megvàrom az első havi fizut, talàn csoda történik, mint az előző munkahelyemen a minimlàbéres fizunàl és a NAV mimdent làtó szeme elől elkerülök egy pàr hónapra.

2019. máj. 5. 19:56
 6/17 A kérdező kommentje:

#4


Kizàrt, hogy feketén dolgoztam volna, mivel a cég àllami tulajdonban volt. Rendes bérelszàmolàst is kaptam, bejelentett meló volt. Ezek szerint akkor lehet nem jutottam még el a végrehajtàsig?

2019. máj. 5. 19:58
 7/17 anonim ***** válasza:
50%
Akkor még nincs végrehajtás alatt, nem fogják vonni a 33%-ot. Ilyenkor még lehet egyezkedni, későbbi vagy részletfizetést kérni, viszont azt be is kell tartani. Ha már végrehajtják akkor nincs ilyen.
2019. máj. 5. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
50%

"Ez is egy megoldàs csak most egy olyan településen vagyok, ahol nincs NAV, ràadàsul mivel mindennap dolgozom szinte a beutazàs is neccessbb. Plusz tartok attól, hogy ..."


Nos, kérdező, akkor "egyenesebb", azaz kíméletlenebb leszek, mert úgy tűnik, a jó tanács kevés, arra nem hallgatsz:


Ha 400 ezer ft tartozásod van, akkor eleve nem kevés ideig nem foglalkoztál ezzel a dologgal, ugyanis 2 év alatt kb. 160 ezer ft tartozás jön össze - de HA NEM FOGLALKOZOL A DOLOGGAL, ATTÓL MÉG AZ NEM FOG MEGOLDÓDNI!!!


A Navnak vannak hosszított ügyfélfogadásai - MENJ BE!! és beszéld meg velük - 200 ezres fizetésből sem lehet 400 ezret kifizetni - gondolom, meg fogják adni a részletfizetési kérelmet.

De legalább lássák, hogy foglalkozol az üggyel (új munkahely ide vagy oda) - az mindig pozitívabb elbírálás alá esik.


Aztán. ha nem foglalkozol a dologgal, nem csoda fog történni, hanem átadják követeléskezelőnek, az felszólít a fizetésre, aztán, ha nem fizetsz, akkor megy a végrehajtás - de akkor más SOKKAL-SOKKAL TÖBBET KELL FIZETNED, mert a végrehajtó is ráteszi a maga munkadíját - szóval magaddal tolsz ki.


"Azt hiszem tényleg jobban jàrok, ha hamarosan külföldre utazok megszedni magam pénzzel, mert itt minél többet keresek annàl többet vonnak le."


Ez egyszerűen nem igaz - mindig 33 %-ot fognak levonni.

És ha kimész külföldre, akkor se gondold, hogy elfelejtheted ezt az egészet, ugyanis létezik olyan, hogy európai fizetési meghagyás, ami alapján külföldön is behajthatják a pénzt.


Még valami: azt írod, be voltál jelentve - nos, hacvsak nem egyszerűsítettfoglalkoztatásban voltál, akkor a bejelentés alatt a cégnek kellett volna fizetni a TB-t - akkor hogy lett ilyen sok a tartozás?


Lehet, hogy nem is a teljes összeg jogos.

Szóval járj utána, ne hagyd annyiban, mert úgyis Te iszod meg a levét, ha nem foglalkozol vele, s a végén még úgy jársz, mint a minap egy házaspár: egy számlán volt a fizetésük, ment reggel vásárolni egyikőjük és zárolva volt a számlája - nem tudott semmit venni - szerintem Te sem akarsz ilyen helyzetbe kerülni.

2019. máj. 5. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
49%

Létezik automatikus részletfizetési kérelem, magánszemély 500 ezer Ft alatti tartozására. Ha ezt kéred, automatikusan, jövedelmi és vagyoni helyzeted vizsgálata nélkül kapsz a tartozásra 12 havi részletet azaz kb 33000 Ft-ot kell fizetned havonta. A nyomtatványt a NAV oldaláról letöltheted, és tértivevényes ajánlott levélben is elküldheted a kérelmet, nem kell bemenned.

Mindenesetre ha a jelek szerint még nem állsz védrehajtás alatt, én mindenképpen megvárnám, amíg értesítenek a tartozásról, ekkor még mindig időben vagy az intézkedéshez.

Így egyrészt pontosan tudni fogod, mennyi az annyi, másrészt akár szerencséd is lehet és mire kibukik a dolog -ha kibukik-, a tartozásod egy része vagy akár az egész elévülhet.

2019. máj. 6. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
37%
Fizesd a TB-t, hiszen a minőségi, korszerű ellátásra, ami itthon van, simán szükséged lehet egyszer!
2019. máj. 6. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!