Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Újonnan felvett tevékenységi...

Újonnan felvett tevékenységi körre lehet számlázni a felvétel dátuma előtti időpontra?

Figyelt kérdés
Elvégeztem egy munkát még februárban, amit csak olyan tevékenységi körre számlázva hajlandó elfogadni a cég, amit később tudtam felvenni. Nevezetesen 2019. januári teljesítésre 2019.05.02-án vettem fel a hozzá tartozó tevékenységet az egyéni vállalkozásomba. Számlázhatok erre a tevékenységi körre?

2019. máj. 10. 15:50
 1/1 anonim ***** válasza:
Ezt kinek a szempontjából kérdezed? A cég szempontjából aki a számlát befogadta, akinél a mostani adóellenőrzési tendencia szerint nem a bevételeket ellenőrziznék hanem a bevételt csökkentő költségek levonhatóságát, azaz a Te számládat, hogy az tényleg a tevékenység érdekében merült-e fel. BIzonyára ezért kér másikat. Lehet, hogy ettől teszi függővé hogy fizet-e. Neki hidd el nagyobb a kockázata. A tied mi? A birtokában voltál annak a tudásnak, jognak (azaz pl. képzettséghez kötött a tevékenységi kör, amivel még januárban nem rendelkeztél) amikor a munkát elvégezted és egyszerűen nem volt időd, kedved tudásod a webes ügysegédhez, hogy bejelentsd azaz mulasztottál. Na akkor majd ha ezt valaha valaki ellenőrzi, akkor keress engem és olyan jó indoklást tudok adni, hogy biztos nem bírságolnak. Hisz nem az a szabadság, hogy megtehetsz bármit, amihez kedved van, hanem hogy NEM KELL MEGTENNED AZT, AMIHEZ NINCS KEDVED. Neked van bármikor kedved a bürokráciához?
2019. máj. 10. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!