Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook






Kategória: Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés

A kérdés
zsolti0430 nevű felhasználó kérdése:

Egyszerűsített foglalkoztatással törvény szerint maximum havi 15 napot lehet vállalni, azt viszont sehol sem találom, hogy ez csak egy munkáltatóra vonatkozik, vagy pedig összesen csak ennyit dolgozhatok egy hónapban ilyen formában?

Tehát ha dolgozok most egy hónapban 15 napot egy adott helyen alkalmi bejelentéssel, akkor dogozhatok-e ezen felül még más cégnél is így?

Keress kérdéseket hasonló témákban: foglalkoztatás, egyszerűsített, munka, munkavállalás, bejelentés, alkalmi

  máj. 15. 05:10  Privát üzenet  

A válaszok
Bak Norbert nevű felhasználó válasza:

Dolgozhatsz másnál is ugyanúgy havi 15 napot. Az alkalmi munka munkáltató és munkavállaló között jön létre és nincs nevesítve, hogy egy évben kizárólag csak egy munkáltatónál dolgozhatsz.


"alkalmi munka: a munkáltató és a munkavállaló között


a) összesen legfeljebb öt egymást követő naptári napig, és


b) egy naptári hónapon belül összesen legfeljebb tizenöt naptári napig, és


c) egy naptári éven belül összesen legfeljebb kilencven naptári napig


létesített, határozott időre szóló munkaviszony,"


a) * a munka törvénykönyvéről szóló 2012. évi I. törvény (a továbbiakban: Mt.) hatálya alá tartozó főállású személyt nem foglalkoztató munkáltató esetén az egy főt,


b) egy főtől öt főig terjedő munkavállaló foglalkoztatása esetén a két főt,


c) hattól húsz főig terjedő munkavállaló foglalkoztatása esetén a négy főt,


d) húsznál több munkavállaló foglalkoztatása esetén a munkavállalói létszám húsz százalékát.


(3) A (2) bekezdésben meghatározott napi alkalmi munkavállalói létszámkeretet a munkáltató a tárgyév napjaira egyenlőtlenül beosztva is felhasználhatja, a 2. § 3. pontjára is figyelemmel. Ennek során a tárgyévben fel nem használt létszámkeret a következő naptári évre nem vihető át."



Más munkáltatónál ugyanígy.



A válasz 77%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 57%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/7Időpont máj. 15. 05:40 Privát üzenet
Hasznos számodra ez a válasz?

Így van, ahogy Norbert írja.

A keretszámok egy munkáltatóra vonatkoznak, nem a munkavállalóra.

Azt sem tiltja semmi, hogy évi 365 napot dolgozz így 365 különböző cégnél.



A válasz 64%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 87%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/7Időpont máj. 15. 06:24 Privát üzenet
Hasznos számodra ez a válasz?

Aki az első két választ lepontozta, megindokolná, hogy miért tette?!

Pedig így van, a szabályozás csak a munkáltatót köti!



A válasz 79%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 63%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/7Időpont máj. 15. 07:21 Privát üzenet
Hasznos számodra ez a válasz?
Bak Norbert nevű felhasználó válasza:

Ilyenekre ne várj választ ezen az oldalon, nem kell ezeket a dolgokat felvenni.:-)

A válaszíró 57%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/7Időpont máj. 15. 10:49 Privát üzenet
Hasznos számodra ez a válasz?
A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a válaszokat! :)

# 5/7Időpont máj. 16. 11:04 Privát üzenet
Azt nem tudjátok véletlenül, hogy jár-e az aktív korúak ellátása például két külön cégnél való egyszerűsített bejelentéses munkánál?

A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/7Időpont máj. 21. 10:14 Privát üzenet
Hasznos számodra ez a válasz?
Bak Norbert nevű felhasználó válasza:

Álláskeresési járadék egyszerűsített mellett is jár.De az aktív korúakat nem tudom.

A válaszíró 57%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/7Időpont máj. 22. 05:24 Privát üzenet
Hasznos számodra ez a válasz?

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése



Kapcsolódó kérdések
Kaphatok pénzbírságot, ha nem kérek számlát - nem fizetek ÁFA-t, csak nettó díjat - és ez valamilyen formában NAV tudomására jut?
Ha nincsen munkám és nem is volt/lesz, de van magyar állandó lakcímem, TAJ kártyám nincs, akkor is köteles vagyok fizetni a TB-t? Befizetem szívesen, de nem tudom milyen formában...
Ha valakinek nincs ügyfélkapuja, és nem nyilatkozik semmilyen formában Nav felé, akkor elfogadottnak tekintik az általuk elkészített adóbevallást? Vagy csak azoknak akik ügyfélkapujuk van?
Amennyiben valaki 12 órásban dolgozik valahol és mellette szeretne KATA formában vállalkozni 4 órában. ( áfa mentes formában ) mennyit kell adóznia?
Milyen adózási formában tudnám elkezdeni a futárkodást?
Webshop alapítás milyen vállalkozási formában éri meg legjobban?

Kérdések az Üzlet és pénzügyek rovatbólKérdések az Adózás, könyvelés rovatból








Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!