Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mellékállású KATA-s vállalkozó...

Mellékállású KATA-s vállalkozóként hogyan kell SZJA-t bevallani?

Figyelt kérdés

Tudom, benéztem a naptárat, és kicsúsztam az időből, de tudnátok segíteni? A KATA bevallás gond nélkül ment, és nem szeretnék könyvelőt fizetni pusztán ezért.

Szóval nappali tagozatos tanulóként vagyok mellékállású katás szeptembertől, előtte nem dolgoztam. Kevesebb mint egymillió forintot számláztam ezalatt különböző cégeknek, a katát minden hónapban befizettem.

Tehát elég egyszerűnek kéne lennie a helyzetnek, mégse tudok kiigazodni. Melyik mezőket kellene kitöltenem?


Minden segítséget előre is köszönök.



2019. máj. 20. 15:01
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem csúsztál ki a határidőből, ma még bőven beleférsz éjfélig. Volt munkahelyed vagy csak tanuló voltál? Bármi egyéb bevétel, ami nem a katás számlázásod? Ha semmi nem volt, akkor egy kövér nulla kell csak a bevallásba.
2019. máj. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
44%

1-es, a KATAs vállalkozóknak febr. 20-ig kellett beadni a bevallást, szóval igen, ha most csinálta meg a KATA-s bevallást is, akkor igen, kicsúszott - bőven - a határidőból.

Kérdező, sajnos a fő kérdésedben nem tudok segíteni, mert nekem könyvelőm van.

2019. máj. 20. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha 18KATA-t beadtad, és nem volt SZJA alá eső jövedelmed, akkor nincs más dolgod.(KATA kiváltja a vállalkozói SZJAt)

Ha volt SZJA alá eső bevételed, munkabér, egyszerűsített foglalkozás, osztalék, ingatlan adás-vétel, ösztöndíj etc... Akkor kell az szja bevallást is kitöltened.

2019. máj. 20. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

bocs, nem illik belekérdezni, de aki év közben szünetelteti a KATA EV-t, annak kell 0-s SZJA-t beküldeni?


18KATA be lett küldve.

2019. máj. 20. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

A katás bevallást megcsináltam időben, azon sikerült is kiigazodni, ezért úgy gondoltam, hogy a nehezén már túl vagyok.

Nem volt semmilyen más bevételem az évben, szóval egy fillér szja-t nem kéne fizetnem, de sajnos ez mégse olyan egyszerű, hogy egy nagy kövér nullát kelljen csak beírni.

2019. máj. 20. 20:09
 6/8 A kérdező kommentje:
Szóval ha nem volt egyáltalán szja alá eső jövedelem, akkor be se kell adni a bevallást?
2019. máj. 20. 20:10
 7/8 anonim ***** válasza:

Kedves kettes. Leírta, hogy a KATA bevallás bement gond nélkül, csak SZJA-ról szólt a kérdés, azzal meg még nincs megcsúszva, mivel ma éjfél a határidő. Úgyhogy erről ennyit. Dicséretes, hogy könyvelőd van, én amúgy minden vállalkozót köteleznék rá. De ez másik téma.


Ha nem volt máshonnan bevételed, akkor sokan azt tanácsolják, hogy nem is kell beadni bevallást, de nem biztos, hogy jó, ha nekik hiszel. Mivel a NAV nem tudhatja, hogy nem volt máshonnan jövedelmed, ezért igenis add be nullásan is a bevallást. Például, ha egyszer jövedelemigazolás fog kelleni, akkor a NAV keresni fogja. Az egyik ügyfelemmel a múlt héten történt meg pontosan ez, ráadásul ő főállású katás.


Az A lap első sorába ìrj nullát meg a C lap levont adó sorába is nullát. A legelején jelöld, hogy válllalkozó vagy, írd be az adószámod és már megy is. Nincs egy perc az egész.



Egyes voltam.

2019. máj. 20. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Pláne ha diákhitel is van, akkor 0-ás szja-t adja le.
2019. máj. 21. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!