Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Adobevallas kulfoldi esetben?

Rennie1234 kérdése:

Adobevallas kulfoldi esetben?

Figyelt kérdés

Kaptam nem reg egy levelet adobevallassal kapcsolatban, ami elegge meglepett. Ugyanis Skociaban elek majdnem 11 eve es sosem dolgoztam Magyarorszagon. Ez az elso level amit kaptam adobevallassal kapcsolatban. Nem tudom pontosan mit tartalmazott a level, ugyanis viszza lett utasitva a lakostol (mamamtol). Nem emlekeztunk ra hogy oda lett megvaltoztatva a magyar lakcimem. Roviden, nagyon ritkan jarok haza, sosem dolgoztam otthon (csak kulfoldon).

Kellene csinalnom az adobevallassal valamit ilyen esetben?



2019. máj. 24. 13:25
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha nem vette át, honnan tudjátok, hogy adóbevallással kapcsolatban írtak?

Ha nem dolgozol, adóbavalást sem kell beadnod. Viszont jeleted a NAV-nak, hogy külföldön vagy biztosítva? Ha nem, lehet, hogy a 11 évig nem fizetett tb-det kérik számon.

2019. máj. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

A mamam azt mondta anyumnak hogy adobevallassal kapcsolatos.

Amikor eloszor meghallottam akkor azt hittem hogy apamnak jott, mert neki is ugyanaz a neve mint ami nekem.


Irtam a Kormányzati Ügyfélvonal-nak egy emailt meg penteken, mert ezt talaltam a honlapjukon, de majd hetfon valoszinuleg meg felhivom oket biztonsagkepp.


Remelem tudom tisztazni magam, mert nem tudtam errol amikor kijottem es mas meg sajnos nem mondta. :/


Koszonom a valaszt amugy. :)

2019. máj. 25. 03:45
 3/4 anonim ***** válasza:

"A mamam azt mondta anyumnak hogy adobevallassal kapcsolatos."


Akkor most megnézték, vagy nem vették át?


Ha nem vették át, akkor honnan tudja, hogy bevallással kapcsolatos. Az adóhivatal annyi mindennel foglalkozik már, nem csak bevallással. :)


Általában - külföldön dolgozók esetén - az egészségügyi szolgáltatási járulék (TB) szokott gond lenni. Lehet, hogy éppen adategyeztetést szerettek volna végezni.


Nem tudhatod. Ha a tippem jó, akkor az Adóalany-nyilvántartási Osztály tud infót adni erről a NAV-nál. Az ő területük.

2019. máj. 25. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

"A mamam azt mondta anyumnak hogy adobevallassal kapcsolatos."


Igen, ez eleg benan hangzik sajnos. Vissza lett utasitva, es koszonom a hozzaszolast. :)

2019. máj. 25. 21:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!