Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kézzel írt számlát szabad...

Kézzel írt számlát szabad "digitalizálni", és úgy elküldeni?

Figyelt kérdés

Elvégeztem egy alkalmi munkát egy cégnek, nekik kellett számla, én meg nem vagyok számlaképes.

Rokon viszont vállalkozó, így ő ki tudott állítani egyet. Viszont ő még kézzel írt számlatömböt használ.

A kérdésem, hogy ezt a kézzel írt számlát lehet-e "digitalizálni" olyan módon, hogy egy word sablonba bemásolom az adatokat (számla sorszámát is), és ezt a dokumentumot küldöm el a cégnek, vagy mindenképp a kézzel írt számlát kell elküldenem nekik? Ezt lehet szkennelve is, vagy postán kell feladni az eredetit?

Kötelesek elfogadni a számlát akkor is, ha kézzel írott?

Előre is köszönöm a válaszokat, mivel nem vagyok vállalkozó, így nemigen vagyok otthon ezekben a dolgokban.



2019. máj. 27. 22:32
 1/5 anonim ***** válasza:
74%

A kérdésedre válaszolok, a többi dologba inkább nem is mennék bele...


Nem lehet így digitalizálni számlát. Ha kézi számlatömb, akkor postán menjen a számla. Bár semmiből sem tart regisztrálni egy számlázóprogramban, egy rakás ingyenes van. Ha a navosat használod, akkor még jelenteni sem kell. A kézzel írt számlát is köteles mindenki elfogadni, ha megfelel a követelményeknek.


Amúgy van legális módja is annak, ha nem vagy számlaképes, nem muszáj ilyen megoldásokba belemenni.

2019. máj. 27. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Mint írtam, csak egyszeri alkalomról volt szó, és ragaszkodtak a számlához. De nem tervezek rendszeresen ilyennel foglalkozni.

Tudom, hogy vannak ingyenes számlázó programok, de a rokont nem érdekli, neki jó a kézzel írt, én pedig nem regisztrálhatom be a vállalkozását az ő nevében. Plusz mivel a számla már ki van állítva, így gondolom akkor azt sztornózni kéne stb.


Így akkor marad a postai feladás. Igazából ezzel is csak az a bajom, hogy nem voltam benne biztos, elfogadják-e így is, hiszen ma már majdnem mindenki elektronikus (vagy legalábbis géppel írt) számlát használ.

2019. máj. 27. 22:59
 3/5 anonim ***** válasza:
95%

Könyvelőként mondhatom neked, hogy rettentően sokan használnak még a mai napig kézi számlatömböt. És amíg be nem tiltják teljesen, addig maradni is fog, mivel van azért némi előnye az elektronikussal szemben :)


Lényeg a lényeg, kötelesek elfogadni azt is.

2019. máj. 27. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
82%

Még annyival kiegészíteném, hogy ha postán küldöd, MINDENKÉPPEN ajánlott levélként, de még jobb lenne, ha tértivevényesen küldenéd a számlát.

Sima levélként elkeveredhet, ajánlottként ritka, de van kártérítés, tértivevényesként pedig kapsz visszajelzést róla, amikor átvették a levelet - így letagadni sem tudják, hogy megkapták a számlát.

2019. máj. 28. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, sokat segítettél! :)

Még ma feladom, ajánlottan és tértivevényesen :)

2019. máj. 28. 10:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!