Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Angliai idénymunka, adózás?

Angliai idénymunka, adózás?

Figyelt kérdés

Azt láttam, hogy éves szinten kb. 11 ezer font alatt nem kell adót fizetni, tehát ha valaminek 12 font az órabére, akkor azt az ember kézhez is kapja. De ha magyar, akkor hogy van? Ha csak néhány hónapra megy ki, és ott szerzett jövedelmet - akkor a NAV-nak be kell vallani/kell adózni?


Olvastam erről a kettős adózás elleni egyezményről is, de nem volt számomra teljesen világos a kép - ha ott "adómentes", de itt nem, akkor nyilván azt szeretném, hogy az ottani szabályok szerint legyen "levonva" az adó.


Tényleg utánagugliztam, de egyértelműen nem jött le az infó, ezért lenne jó, ha valaki itt kifejtené, aki tájékozott ebben/van tapasztalata. Köszi:)


2019. jún. 2. 19:11
 1/1 anonim ***** válasza:

A 2019-20 as adóévben az adómentes kereset összege £12500. Ha elkezdel Angliában dolgozni akkor természetesen kell majd adót és TB-t fizetned. (Adó összege 20%)

Ha csak néhány hónapot dolgozol és vissza mész Magyarországra akkor azt bejelentés az adóhivatalnak és a befizetett adódhat vissza tudod igényelni.


Összesítve:

-£12-ot nem kapsz kézhez, csak később igényelheted vissza a levonást (mínusz TB)

-Magyarországon nem kell adózz

2019. jún. 4. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!