Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha eladok többször bitcoint...

Ha eladok többször bitcoint bitcoin kereskedőnek, akkor kell nekem is valami vállalkozást létrehoznom, vagy ezt magánszemélyként is megtehetem? Ha igen akkor hogy és mennyit, milyen címen kell utána adózni?

Figyelt kérdés
2019. jún. 4. 14:41
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Majdnem minden bevétel adóköteles. Szerintem ezt a NAV sem tudná neked megmondani, hogy hogyan kell a Bitcoin után adózni mert a Bitcoin nem pénz, hanem adathalmaz. De ne aggódjál itt biztos lesz valaki aki okos és megmagyarázza neked, hogy adóköteles.
2019. jún. 4. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
nem is az volt a kérdés, hogy adóköteles e...
2019. jún. 4. 15:17
 3/22 A kérdező kommentje:

amugy árfolyamnyerességként kell adózni, csak nem tudom azt pontosan hogyan kell a bevallásban s milyen összegel stb.

nem az számit hogy adathalmaz e vagy sem, hanem hogy az eladása után jövedelmem lett.

Ha ezt: 2 eladom neked többért mint vettem akkor is jövedelmem lesz ami adóköteles.

2019. jún. 4. 15:19
 4/22 anonim ***** válasza:

"nem az számit hogy adathalmaz e vagy sem, hanem hogy az eladása után jövedelmem lett."


Persze, hogy fontos, hogy miért cserébe adod, el. Eladhatod több száz féle másik cointért is. Aztán majd leadózod Dogecoinba a NAV-nak :D Nincs a kérdésben benne, hogy miért cserébe adod el.

2019. jún. 4. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
sírva fakadok.
2019. jún. 4. 19:04
 6/22 anonim ***** válasza:

Nyugodtan sírhatsz mert az egész kérdés értelmetlen.

Nincs feltüntetve miért cserébe adsz el Bitcoint.

Továbbá még nincs meghatározva jogilag adózás szempontjából, hogy mi is az a Bitcoin, addig értelmes választ nem fogsz kapni.

2019. jún. 4. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
google barátod. FIAT-ban keletkező árfolyamnyereség után kell adózni, nyilván a kérdés nem olyan esetre vonatkozik amikor nem keletkezik FIAT és így nem kell adózni. (újra leírom, nem az a kérdés hogy kell e adózni) amit te nem tudsz az benne van a kérdésben, csak gondolkozni kellene hozzá meg esetleg értelmezve olvasni. amúgy meg a kutyát nem érdekli mi az a bitcoin ahogy a navot se, őket csak a belőle keletkező FIAt adója érdekli.
2019. jún. 4. 19:38
 8/22 A kérdező kommentje:

"addig értelmes választ nem fogsz kapni."


tőled biztos nem, de erre már rájöttem

2019. jún. 4. 19:39
 9/22 anonim ***** válasza:
Butaságokat írsz. Ameddig nincs meghatározva adózás szempontjából, hogy mi az a Bitcoin addig értelmetlen a kérdés. Ennyi erővel lehet akár adómentes is ha így nézzük.
2019. jún. 4. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Attól, hogy a bitcoin adómentes, a belőle származó árfolyamnyereség nem az. De ne az adómentességről vitatkozzunk itt mert eleve nem olyasmiről van most szó, ami adómentes. Ha érdekel téged az adómentesség mint téma akkor nyiss arról egy kérdést s vitatkozz ott arról, vagy bármitől.
2019. jún. 4. 19:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!