Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés

A kérdés

Ha a könyvelő hibázik, de ezért nekem kell fizetnem, akkor áthárítható a könyvelőre a felelősség?

mondtam neki szüntesse meg a vállalkozást, de elfelejtette, így még plusz 3 hónapu járulékokat br kellett fizetnem!

Keress kérdéseket hasonló témákban: könyvelői hiba, felelősség

jún. 8. 14:09  Privát üzenet  

A válaszok
Mondtam neki alapon biztos nem. Mièrt nem ellenőrizted megtette-e? Vannak-e írásos, hiteles bizonyítèkok mind az utasításodról, mind utána a körültekintèsedről. Nekem úgy tűnik mindketten hanyagok voltatok.

A válasz 91%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/4Időpont jún. 8. 14:19 Privát üzenet
Ő meg azt fogja mondani, hogy nem mondtad. Ha ez nincs írásba foglalva, akkor elég nehéz bizonyítani. És valószínűleg a perköltség elvinné azt, amit a könyvelőre át tudnál hárítani.

A válasz 90%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 86%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/4Időpont jún. 8. 17:11 Privát üzenet
Fura, mert nem várnak három hót az inkasszóval, ha nem fizetsz, tehát tuti előbb kiderült...

A válasz 72%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 58%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/4Időpont jún. 8. 17:29 Privát üzenet
Van a könyvelővel szerződésed?

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 70%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/4Időpont jún. 8. 23:40 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Mi a különbség könyvelő és adótanácsadó közt?
Elrontotta a könyvelő, mit tehetnék?
Valaki ismer jó könyvelőt a 11. kerületben, normális áron?
A könyvelők használnak még kézi számológépet? Ha igen milyen gyakran?
Könyvelő nem küldte be az éves beszálolót. Telefont nem veszi fel. Mit tegyek?
Miis pontosan a "pénzmosás"? Egy könyvelő, honnan "jöhet rá" erre? Milyen erre utaló jelekből? Ha a könyvelő "nem akarja" tudomásul venni a "gyanús esetet" akkor később...

Kérdések az Üzlet és pénzügyek rovatbólKérdések az Adózás, könyvelés rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!