Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés

A kérdés

Lehet-e abból bajom, ha egy cég szerződés nélkül utalgat nekem pénzt?

Igen, elég rosszul hangzik, úgyhogy kifejtem. Van egy külföldi cég, ahol feladatok elvégzéséért, apróbb fizetségeket kapsz. Napi kifizetés van. Beregisztráltam, regisztrációnál jelezték, hogy szükség lesz majd arra, hogy tudjunk számlázni, vagy hogy valaki be tudjon nekünk számlázni. Utána küldtek egy szerződést, amit én nem töltöttem ki, mert még nem volt meg az egyéni vállalkozóim. Viszont megnyílt előttem a felület, elvégeztem pár feladatot, és kaptam utalást is. Meg is érkezett. Írtam nekik is a problémáról már egy hete, de nem reagáltak. Mi a teendőm, mit kell tennem, hogy ne kerüljek bajba?

jún. 10. 13:53  Privát üzenet  

A válaszok
Kiváltani a vállalkozóit.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/4Időpont jún. 10. 13:54 Privát üzenet
Kolompár Achillesz nevű felhasználó válasza:

Ha apróbb összegekről van szó, nem hiszem, hogy bármi bajod lenne belőle. De ha nyugtalanít a dolog, vedd fel a kapcsolatot a NAV-val, és kérdezd meg!

A válasz 50%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/4Időpont jún. 10. 14:08 Privát üzenet
A cég nem utalgat szerződés nélkül. A szerződés létrejött köztetek, ha szóban vagy ráutaló magatartással, akkor is. Én sem írtam alá semmit (külföldi cég), mégis másfél éve ott dolgozom.

A válaszíró 62%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/4Időpont jún. 10. 17:46 Privát üzenet

Osztom az előttem hozzászóló válaszát.

Plusz: Nem tudjuk, milyen jellegű munkáról van szó.

A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/4Időpont jún. 11. 05:01 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Egy ingó adásvételi szerződésről készült másolat érvényes, ha az eredeti szerződés el lett égetve?
Fiatalkorú nevére hogyan lehetséges adás-vételi szerződés?
Illetékfizetés szempontjából mi számít egy lakásvásárlás időpontjának: Az adás-vételi szerződés megkötésének a dátuma, a birtokba adás dátuma vagy a földhivatali átírásé?
Órabéres szerződés ellenére teljesítmény bért kapok, kihez tudok fordulni segítségért?
Ha aláírok egy munkaszerződést, akkor a cégnek kötelessége bejelenteni munkavállalóként a megfelelő szervezeteknél?
Ha nem teljesítem a hallgatói szerződést 20 éven belül, mennyire növekszik meg addigra a most 1M Ft visszafizetendő tandíj?

Kérdések az Üzlet és pénzügyek rovatbólKérdések az Adózás, könyvelés rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!