Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogyan lehet valakit úgy...

Hogyan lehet valakit úgy megbízási szerződéssel alkalmazni, hogy a megbízónak ne kelljen utána adózni, csak a megbízottnak maga után?

Figyelt kérdés
Jelenleg nappalis diák vagyok, megbízási szerződéssel szeretnének foglalkoztatni. Milyen mód van arra, hogy a megbízónak a fizetésemen kívül ne kelljen mást befizetni, csak saját magam után? Van erre lehetőség?
2019. jún. 11. 12:46
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha felsőoktatáson vagy diák, akkor ki kell váltani a vállalkozóit és mondjuk KATA-sként havi 50 ezer ft-ot adózni.

Nem tudom, mi lenne a foglalkoztatás, meg hogy hosszútávú-e, de nem biztos, hogy jó megoldás - főleg nem KATA-sként.

Mire akarnak így rábeszélni, milyen munkára?

2019. jún. 11. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Jajj, nem tudom, hogy került oda az 50 ezer - 25 ezret akartam írni, pardon :D

Szóval helyesen: felsőoktatásban, mellékfoglalkozású KATA-s vállalkozó lehetnél, havi 25 ezer ft adóval.

De nem biztos, hogy ez így megéri. Van másfajta adózás is, de az sem biztos, hogy megérné Neked - max a munkáltatóna. Kérdés, hogy mire akarnak így rávenni és kb. mennyi bevételed lenne belőle havonta - illetve az rendszeres lenne- e vagy csak alkalmi?

2019. jún. 11. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Rávenni semmire sem szeretnének, inkább felvázolom egyéb módon.


Van egy projektmunka, amit ketten vállalunk el (a projekt során bevallott munkaórák alapján kapjuk a fizetést). Ehhez a társam kiváltotta a vállalkozói igazolványt, hogy tudjunk számlázni. A projektben viszont én is meg vagyok nevezve, ezért nem elég ha a társam vállalkozó, nekem is valamilyen hivatalos formában jelen kell lennem, ezért gondoltuk, hogy ha már van vállalkozóija, akkor kötök vele megbízási szerződést, vagy felvehet alkalmazottnak, de nem tudjuk, hogy melyik a kedvezőbb.


Nagyjából 1 éves projekt, hol kevesebb, hol több fizetéssel, így biztosan lesznek olyan hónapok, melyben nem éri meg, ha én magam is vállalkozó leszek, még így "féláron" sem.


Természetesen cél az lenne, hogy ne kelljen egy pénzt 2x leadózni.

2019. jún. 11. 13:37
 4/6 anonim ***** válasza:
Teljesen megúszni nem tudod, mert megbízással szja és szocho, szakképzési mindenképpen van. SJelentsen be alkalmiba.
2019. jún. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
az alkalmi munkavállalás hogy néz ki pontosan? Én hogyan adózok utána? és a másik fél?
2019. jún. 11. 13:58
 6/6 MarácziKönyvelő ***** válasza:

Kedves Kérdező!


A megbízási szerződés nagyon jó ötlet.

Kevés adminisztrációs teherrel jár és költséghatékony is.

A megbízási szerződésnél nincs munkaidőnyilvántartás.

Ha a minimálbér 30%-a alatti összegre jelent be, akkor nem leszel biztosított, ebben a jogviszonyban. Azaz ebből a jövedelemből nem kell egészségbiztosítási és nyugdíj járulékot vonni. Csak szocho-t és szja-t kell fizetni a bevétel 90%a után. (Mert ugye 10-os költséget számla nélkül elszámolhatsz a díjból, számlával a bevétel 50%-áig számolhatsz el költséget) De ez csak akkor érvényes, ha nincs máshol olyan jogviszonyod, amely alapján biztosítottnak minősülsz. Ha van ilyen jogviszonyod, akkor itt is vonni kell az egészségbiztosítási és nyugdíjjárulékot.

A megbízási díj nulla forint nem lehet, de e felett bármilyen jelképes összeg szabályos.

2019. jún. 11. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!